Завантажити ще

Дружина Семена Семенченка: Чоловіка досі не випустили із СІЗО. Не вистачило одного папірця

Дружина Семена Семенченка: Чоловіка досі не випустили із СІЗО. Не вистачило одного папірця
Фото: facebook.com/shtabko

Екс-комбат «Донбасу» Семен Семенченко повідомив, що вже на волі і збирається створити штурмовий загін для оборони Києва. Ми зателефонували його дружині Наталії Московець, щоб дізнатись, як вона зустріла чоловіка. Але виявилось, що зворушливий момент відкладається.

Рішення про звільнення вже ухвалено, але для бюрократичної процедури не вистачає одного папірця.

- Наталю, що завадило Семену звільнитися 26 лютого?

- Вже є постанова прокурора, є принципове політичне рішення, але Семен та ще десять хлопців – ветеранів АТО поки що залишаються у СІЗО. Вчора їм сказали збирати речі, бо надійшли документи. Я написала радісний пост у Фейсбук, а потім виявилося, що керівництво СІЗО не може відпустити Семена без жодного папірця. Мені сказали, що це якась вимога.

Ось зараз на Громадському прочитала, що прокурор Офісу генерального покурора Андрій Синюха сказав, що питання щодо мого чоловіка вирішується.

– Семен писав, що домовився зі своїми побратимами про створення штурмового загону. Ви щось про це знаєте?

– Хлопці, які сиділи разом із Семеном, та хлопці з «Донбасу» – вони всі хочуть об'єднатися в один загін тероборони. Військова частина в Нацгвардії вже запросила їх, щоб загін було створено на її основі. Можливо, це частина №3027, де Семен уже служив.

- Як готуєтеся до зустрічі чоловіка? Війна – війною, а нагодувати коханого домашнім хочеться?

- Дуже хочеться. Хоча готувати за умов, коли всі магазини закриті, складно. У мене є банки тушонки, сардини, ще якісь консерви.

Щоправда, Семен каже, що зайде лише на хвилинку. Щоб привітатись, обійнятися, і одразу під Київ – на оборону.

- Ви допомагатимете йому організаційно?

– Я вже активно збирала через Фейсбук гроші на паливо для розвідників. Коли Семен створить загін, подивлюся, що їм буде потрібно.

- А де зараз ваші діти?

- З мій. Вони в мене вже хлопці – 11, 12 та 13 років. Всі пластуни їх виховують, що вони повинні захищати свою землю, а не кудись бігти. Хоча, звичайно, ще діти… У такому віці дуже важливо бачити приклад тата та мами. Усі залишаємось тут.

- Чекаєте, що останні формальності втрясуться завтра?

- Не знаю, може, навіть сьогодні. Кілька людей уже випустили. Мені здається, що керівництво СІЗО не хоче брати на себе зайву відповідальність. Вони кажуть, що ніколи не були в такій ситуації і боятися, що їх зроблять крайніми, якщо не буде цього одного папірця. Така бюрократія.

Тим часом

На війну відпустили одного із вбивць Катерини Ганзюк

Рішення звільнити з СІЗО та місць позбавлення волі ув'язнених, які мають бойовий досвід, прийнято у зв'язку з військовим становищем. Згідно з офіційним повідомленням, вже отримав свободу Сергій Торбін – координатор убивства Катерина Гандзюк. Йому дозволили взяти в загін ще десяток людей, яких він вибрав із засуджених.

Також прокурор Офісу генерального прокурора Андрій Синюк заявив Громадському, що до захисників приєднався військовий 72-й окремої механізованої бригади ЗСУ Дмитро Балабуха, який зарізав цивільного на транспортній зупинці.

Заяву на участь у бойових діях написав колишній командир батальйону "Торнадо" Руслан Онищенко та його колишні підлеглі.

З ІСТОРІЇ ПИТАННЯ

Колишнього командира «Донбасу», депутата Верховної Ради VIII скликання Семена Семенченка (про народження Костянтина Гришина) заарештували за підозрою у створенні незаконного збройного формування з організаційною структурою військового типу. Також досудове слідство зібрало докази про те, що у 2019 році Семенченко організував теракт – постріл із протитанкового гранатомета до будівлі, де розташований 112 канал.

У грудні 2021 року справу було направлено до суду.

Новини по темі: Семен Семенченко