4 липня
Завантажити ще

Війна Росії проти України: де зараз і чим займаються колишні президенти України

Війна Росії проти України: де зараз і чим займаються колишні президенти України
Фото: facebook.com/petroporoshenko

Президент України Володимир Зеленський, щоб спростувати чутки про те, що він виїхав із країни, оприлюднив відео біля Офісу президента. На ньому показано, що він, голова Офісу Андрій Єрмак, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, а також голова пропрезидентської фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія – у Києві.

«КП в Україні» вивчила, де зараз та чим допомагають країні попередники Володимира Зеленського.

П'ятий президент Петро Порошенко перебуває в Україні, у Києві, незважаючи на чутки у телеграм-пабликах про те, що він поїхав. Судячи з повідомлень на його персональній сторінці «Фейсбук», він проводить активну діяльність із забезпечення сил територіальної оборони всім необхідним.

- Сьогодні територіальній обороні нарешті виділено інші засоби поразки, включаючи гранатомети. Ми робимо все можливе, аби вони мали засоби радіокомунікації, речове, медичне, бойове забезпечення, автомобілі, – написав Петро Порошенко. Він закликав усіх чоловіків прибувати до територіальної оборони своїх міст.

- Хто не в строю має бути надійним тилом для нашої армії. Зберігати спокій. Не панікувати. Чи не поширювати російські фейки. Не падати раніше, ніж почнуть стріляти Допомагати тому, хто не може подбати про себе. Підтримувати волонтерів та головне підтримувати Збройні Сили України гарант нашого суверенітету. Ми, українці, одна родина. Ми боремося. Давайте допомагаємо одне одному. Організуємось у громадські сторожі, щоб патрулювати свої вулиці та давати відповідь мародерам та диверсантам, - додав Петро Порошенко.

Він також попросив усіх по можливості документувати кожен снаряд, кожен уламок, що впав на нашій території.

- Тому що потім це ляже в основу доказової бази звинувачень Путіна, Російської Федерації як країни-агресора у злочинах проти людяності з боку Путіна, - пояснив Петро Порошенко.

Третій президент України Віктор Ющенко поки що обмежився лише постом за фактом російського вторгнення в Україну. Він закликав українців зберігати спокій та допомагати збройним силам України. Два дні тому його донька Віталіна написала, що їхня родина залишається у Києві.Віктор Ющенко із дочкою Віталійно. Фото: instagram.com/vitalinayushchenko/

Віктор Ющенко із дочкою Віталійно. Фото: instagram.com/vitalinayushchenko/

Чим у дні військової агресії Росії проти України займається 2 президент України Леонід Кучма, не відомо. Останнє повідомлення від його речника Дарки Оліфер було від 15 лютого і стосувалося звернення Держдуми до президента Росії Володимира Путіна про визнання незалежності «ЛДНР». Немає інформації про реакцію, а також самопочуття першого президента незалежної України Леоніда Кравчука.