Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Як світ реагує на війну Росії проти України: нові санкції від ЄС, США, Канади та Японії

Як світ реагує на війну Росії проти України: нові санкції від ЄС, США, Канади та Японії
Фото: parstoday.com

Учора, 24 лютого, президент Володимир Зеленський звернувся до лідерів країн ЄС із закликом запровадити проти Росії жорсткі економічні санкції проти Росії за повномасштабне військове вторгнення в Україну. Він закликав "негайно затвердити потужні економічні та фінансові санкції проти агресора, позбавити його коштів для продовження агресії: відключити від SWIFT, накласти ембарго на торгівлю нафтою та газом, допомогу українській армії озброєнням та боєприпасами, підтримати миротворчу операцію ООН".

Світова спільнота начебто чує главу України, але не вирішується на такі жорсткі заходи, хоча багато країн одна за одною оголошують свої пакети «жорстких» санкцій.

«КП в Україні» зібрала санкційну реакцію різних країн світу на російську військову агресію проти України.

США: експортні обмеження та заборона вести справи у доларах, євро…

Президент США Джо Байден повідомив, що домовився з лідерами "Великої сімки про те, що вони колективно обмежать можливості Росії вести справи в доларах, євро, фунтах та ієнах і таким чином обмежать здатність Росії залишатися частиною світової економіки.

- Сьогодні ми наклали санкції на ще 4 російські банки (Сбербанк, "Відкриття", Совкомбанк і Новікомбанк.), у тому числі ВТБ, другий найбільший барк Росії з активами $250 млрд, - сказав Байден і уточнив, що на сьогоднішній день США вже в загалом наклали санкції на російські банки з активами понад трильйона доларів, які разом становлять близько третини банківської системи РФ. Операції з акціями та борговими зобов'язаннями цих банків мають бути завершені до 25 травня.

Президент США заявив, що запроваджуються також обмеження для найбільших російських державних підприємств – компаній з активами понад $1,4 трильйона.

Нові американські санкції передбачають жорсткі обмеження імпорту Росією високотехнологічних товарів, зокрема напівпровідників, лазерів та сенсорів. Розширено список санкцій проти російської еліти. Під санкціями опинилися сини голови Роснафти Ігоря Сечіна, секретаря Ради безпеки РФ Миколи Патрушева, спецпредставника президента РФ з питань природоохоронної діяльності Сергія Іванова, топ-менеджери ВТБ та Ощадбанку.

ЄС: заборона продавати літаки Росії та тиск на фінансовий, енергетичний сектор

На новий пакет санкцій наважився Євросоюз. Про нові обмеження для Росії повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн за підсумками зустрічі лідерів країн ЄС.

Вона запевняє, що узгоджений лідерами пакет санкцій матиме масштабні наслідки для економіки РФ та російських еліт. Санкції запроваджуються проти фінансового, енергетичного сектора, транспортної сфери, експортного контролю та у візовій політиці. Закривається доступ Росії до найважливіших ринків капіталу.

- Це торкнеться 70% російського банківського ринку, а також найважливіших державних компаній, у тому числі у військовому секторі, і ці санкції збільшать витрати Росії на позики, призведуть до прискорення інфляції і поступово підриватимуть промисловість, - заявила Урсула фон дер Ляєн. - Санкції проти російських еліт не дозволять їм зберігати свої активи у Європі.

Запроваджуються санкції проти енергетичного сектора, що, за словами президента Єврокомісії, ускладнить для Росії оновлення нафтопереробного обладнання.

ЄС йде на повне табу на продаж для Росії літаків, деталей та авіаційного обладнання.

– Три чверті нинішнього комерційного аерофлоту Росії – це літаки, побудовані в США, ЄС та Канаді, і тому дуже залежать від цього, – зазначила Урсула фон дер Ляєн. Також ЄС обмежує доступ Росії до новітніх технологій, важливих для модернізації та розвитку, як напівпровідники та інші передові технології.

Усі ці санкції набудуть чинності з 25 лютого.

Великобританія: заморозка активів банку ВТБ та рахунків понад 100 представників російської еліти

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про посилення санкцій проти Росії та поширення їх на Білорусь. Країна виключає всі найбільші російські банки зі своєї фінансової системи, що позбавить РФ доступу до фунтів стерлінгів та клірингових платежів через Лондон.

- З огляду на те, що половина російської торгівлі здійснюється через долар і фунт стерлінгів, я радий повідомити, що Сполучені Штати вводять аналогічні заходи, - сказав Джонсон.

Передбачається повне та негайне заморожування активів банку ВТБ. Також великим російським компаніям та державі буде заборонено залучати фінанси або позичити гроші на ринках Великобританії. Заморожуються активи понад 100 представників російської еліти, серед яких колишній зять Путіна Кирило Шамалов, віце-президент ВТБ Денис Бортніков, керівник Промзв'язку банку Петро Фрадков.

Великобританія забороняє авіакомпанії Аерофлот літати в свою країну. Борис Джонсон виступив за зупинення дії експортних ліцензій подвійного використання з метою охоплення товарів, які можна використовувати у військових цілях.

Днями Великобританія має намір припинити експорт високотехнологічних товарів та обладнання для нафтопереробки, запровадити ліміт на депозити, які росіяни можуть утримувати на банківських рахунках Великобританії.

Важливо! Ці ж санкції буде поширено на Білорусь за її роль у нападі на Україну.

Канада: Заборона на експорт та персональні санкції проти бізнес-еліт

На посилення санкцій проти Росії пішла Канада.

- Сьогодні, у світлі безвідповідальних та небезпечних військових ударів Росії (територією України, авт.) ми вводимо подальші, суворі санкції, – заявив на прес-конференції прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Серед цих санкцій – заходи фінансово-економічного характеру, під які потрапляють 62 фізичні та юридичні особи, включаючи представників російської бізнес-еліти та провідні російські банки.

Канада анулює всі ліцензії експорту низки товарів із Канади до.

Японія: призупинення видачі віз та заморожування фінансових активів російських фінустанов

Не залишилася осторонь і Японія. Реагую на російську агресію проти України, влада Японії ввела новий пакет санкції проти РФ.

Як повідомив прем'єр країни Фуміо Кісіда, передає Kyodo, вони включають зупинення видачі віз деяким росіянам (кому саме, поки не уточнюється). Японія заморожує активи провідних російських фінансових установ. Запроваджується обмеження експорту в Росію напівпровідників та інших товарів.