Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 травня
Завантажити ще

Війна на заході: У Рівному черги у військкоматах, Закарпаття готується приймати переселенців

Війна на заході: У Рівному черги у військкоматах, Закарпаття готується приймати переселенців
Фото: www.rivnepost.rv.ua

Львівщина: вибухи у військових частинах

Ранок для мешканців мирного Львова та Львівської області, які до цього дізнавалися про війну лише з новин, розпочався з вибухів. Думок про те, що хтось о п'ятій ранку в будній день вирішив запускати салюти, не було – люди відразу зрозуміли, що означають ці знайомі по картинці у телевізорі та відео в месенджерах звуки.

68-річна Ірина з донькою та 12-річним онуком живе у військовому містечку у Бродах (близько ста км від Львова), за сотню метрів від військової частини, де служать її родичі. О п'ятій ранку жінка прокинулася від звуку вибухів – з боку військової частини пролунало два гучних «бах!». Родичів серед ночі викликали на службу. Тоді ще мешканцям мирного міста було незрозуміло, що сталося.

- О сьомій ранку я пішла вигулювати собаку і з подивом побачила біля під'їздів низки людей із купою коробок з речами, - розповідає «КП» в Україні» Ірина. – Довгі черги вишикувалися до рейсових автобусів, які возять пасажирів від військової частини до автостанції.

Син-військовослужбовець та дочка скомандували: пакувати онука і собаку та їхати в село, подалі від військової частини.

Біля банкоматів та заправок в області та у місті вишикувалися величезні черги – до сотні людей. Кілометри доріг заблоковані автомобілями – біля заправок черги закінчуються. З самого ранку жителі області та міста кинулися до банкоматів, на заправки та в магазини, сподіваючись, що приготована готівка та продукти дадуть почуття безпеки.

Окрім військової частини у Бродах, обстріляли військові частини у Новому Калинові (70 км від Львова) та Кам'янці-Бузькій (40 км). За оперативними даними, стріляли не з повітря.

Також вибухи чули у селі Рясне-Руська – 13 км від Львова та 60 км від прикордонного пункту пропуску Краковець на кордоні з Польщею. Звідси – 45 км до Яворівського військового полігону.

– Рівно о сьомій ранку чітко чули два вибухи поспіль з невеликою перервою, – розповіла «КП» в Україні» мешканка села Євгенія. – Чоловік був на вулиці, я вдома. Чоловік у військовій темі, він не переплутав би цей звук. Для мене звук не був схожий ні на салют, ні на грім – небо ясне з хмарами.

Посилено охороняють аеропорт та злітно-посадкову смугу, щоб не приземлилися літаки супротивника. Жителів закликають не панікувати, хоча вдається це людям у регіоні, який ще вчора не знав бойових дій, складно. Деякі мешканці останніми днями спішно покидали місто, не встигаючи попередити навіть начальників на роботі, та їхали за кордон. Але багато хто залишається – виїхати можуть хіба що в села, в яких не факт, що буде набагато безпечнішим.

– Під час Другої світової війни бомбили залізницю, а вона якраз іде через місцеві села, – розповідають «КП» в Україні» жителі Бродівського району. – Ось цього боїмося. І їхати кудись страшно – тільки купили квартиру, у боргах, та кидати все, що нажили, на розграбування мародерам не… Поки сидимо тут – поки що незрозуміло, що буде взагалі.

У Львові мешканцям рекомендують перевірити укриття по сусідству, де можна сховатися від обстрілів, та готуються приймати українців з інших міст. Без потреби не виходити з дому. Навчання перевели на дистанційну форму. На кордоні з Польщею посилено контроль.

Івано-Франківськ: внаслідок вибухів п'ятеро людей поранено

За попередньою інформацією, вранці 24 лютого вибухи пролунали на аеродромі в селі Корнич, за вісім кілометрів від Коломиї Івано-Франківської області. Двоє людей отримали осколкові поранення – вони у лікарні. Те, що сталося, називають диверсією.

На початку восьмого вибухи чули мешканці  прилеглої до військового летовища  вулиці Чорновола в Івано-Франківську. Біля аеродрому почалася пожежа – попередньо горять склади паливо-мастильних матеріалів.

У поліції області говорять про п'ятьох поранених у зв'язку з обстрілом двох аеродромів – вони постраждали під час руйнування будівель. Серйозних поранень немає – незначні травми. На в'їздах встановлено блок-пости.

тестування інше. Львів. 24 лютого. Черги до банкомату. Фото: REUTERS/Pavlo Palamarchuk

тестування інше. Львів. 24 лютого. Черги до банкомату. Фото: REUTERS/Pavlo Palamarchuk

Волинь: ситуація на білоруському кордоні загострена

О сьомій ранку пролунали потужні вибухи в Луцьку в районі військового аеродрому. Пошкоджено злітну смугу. Незначно постраждав співробітник ДСНС.

Паніки серед місцевих жителів немає – як скрізь, черги до банкоматів та на заправках.

- На пунктах перепусток з Білоруссю ситуація розжарена, що буде далі - ніхто не знає, - розповів один з колишніх співробітників митниці. – Чого чекати незрозуміло, як ніхто й не чекав, що сьогодні таке станеться. Але до обіду особливих новин із кордонів немає. Зараз у військкоматі – йду служити.

Мер Луцька спростовує інформацію про прорив кордону України у Волинській області – вона не підтверджує спецслужбами та військовими.

Усі машини, що йдуть у напрямку Луцька, зранку перевіряє поліція. На дорогах невеликі черги.

Закарпаття: готуються приймати переселенців

Поки що спокійно в Закарпатській області, яка з тривогою спостерігає за тим, що відбувається в інших регіонах. Тут готуються приймати українців з інших областей – створено гуманітарний штаб для комунікації з розміщення евакуйованих. Поселяти прибулих планують у спортзалах, клубах та інших приміщеннях, які зараз готуються. Обіцяють організувати харчування. Усі санаторії та готелі приймають людей з шостої ранку.

Закарпаття межує із п'ятьма країнами – Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Чехією. Усі пропускні пункти працюють у звичайному режимі. Поки мови про закриття кордонів не йде.

В області очікують на прибуття великої кількості людей, які захочуть покинути країну через ці пункти.

Телефони штабу: (0312) 63 04 40, 61 54 65, 61 66 74, 284 33 68.

Тернопіль: зупиняли громадський транспорт

Без обстрілу пройшла перша половина дня 24 лютого у Тернополі. З самого ранку у Тернополі черги не лише до банкоматів та заправок, як скрізь, а й у центрах Збройних сил України: молоді хлопці та літні чоловіки записуються у територіальну оборону.

До роботи блокпостів на в'їзді в область та патрулів залучають добровольців, які мають бойовий досвід та зброю.

Біля обласної державної адміністрації розгортають мобілізаційний центр Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Тут чекають на тих, хто хоче стати до лав добровольців.

Вранці зупиняли роботу громадського транспорту, але з обіду маршрутки їздять за графіком.

В області шукають приміщення для поселення евакуйованих зі сходу країни мешканців – їх планують розміщувати насамперед у санаторіях та гуртожитках.

Рівне: черги до військкоматів

Без обстрілів 24 лютого обійшлося і на Рівненщині.

У регіоні, що на півночі межує з Білоруссю, спостерігаються великі черги до військкоматів – люди поспішають записатися у територіальну оборону. За словами очевидців, вони навіть більше, ніж до банкоматів та заправок. Люди йдуть із самого ранку, без повісток. Перед входом обговорюють останні новини та впевнено заявляють: «Будемо захищати!».

На кордоні спокійно – всі 218 кілометрів, за словами голови облдержадміністрації Віталія Коваля, під контролем.