17 травня
Завантажити ще

Кулеба заявив, що Україна не планує повертати собі ядерну зброю

Кулеба заявив, що Україна не планує повертати собі ядерну зброю
Фото: Скриншот з відео youtube.com/watch?v=0BhKiRrbuvo

Українська сторона не має планів створення ядерної зброї, про які неодноразово говорили в Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час виступу на засіданні Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.

- Україна зробила історично-важливий внесок у глобальну безпеку. У 1994 році ми відмовилися від ядерної зброї – від третього за розміром ядерного арсеналу у світі. Ми не збираємося знову отримувати ядерну зброю, – заявив Кулеба.

За його словами, Україна очікує, що світ вживе заходів у відповідь і забезпечить безпеку рішучістю дій перед обличчям історичного рівня загрози. У зв'язку з цим Київ звернувся за невідкладними консультаціями відповідно до статті 6 Будапештського меморандуму.

Про те, що Україна може створити ядерну зброю, неодноразово говорили в Росії. З такою заявою 21 лютого виступив президент РФ Володимир Путін. Він заявив, що Україна дійсно має ще радянські ядерні технології та засоби доставки такої зброї, включаючи авіацію, а також оперативно-тактичні ракети «Точка-У», дальність яких перевищує 100 км. За його словами, Київ має можливість зробити і "більше", а Захід може йому допомогти.

Новини по темі: Зброя ООН Дмитро Кулеба