5 червня
Завантажити ще

В Україні сталися збої на сайтах держструктур, а у приміщенні Ради поліція шукає "вибухівку"

В Україні сталися збої на сайтах держструктур, а у приміщенні Ради поліція шукає
Фото: TheDigitalArtist/pixabay.com

Низка сайтів українських державних органів знову перестали працювати. Збої спостерігаються на порталах Верховної Ради, Служби безпеки України, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ та Кабінету міністрів.

- Сайти намагаються відкритися, але сильно туплять. Чогось подібного слід очікувати. Але поки що мало інформації, - повідомив співзасновник NGO "Ukrainian Cyber Alliance" Андрій Баранович у коментарі "РБК-Україна".

У той же час представники кіберполіції заявили журналістам, що поки що немає інформації про злам сайтів урядових відомств, а у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України від коментарів утрималися.

Пізніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров підтвердив, що в Україні вчинено чергову масову DDoS-атаку. Хакерському злому зазнали також низка банківських установ.

"Приблизно з 16.00 розпочалася чергова масова DDoS-атака на нашу державу. Є відповідні дані з низки банків, також спостерігаються проблеми з доступом до веб-сайтів ВР (вже працює), КМУ та МЗС. Це пов'язано з перемиканням трафіку на іншого провайдера для мінімізації збитків від атаки", - написав Федоров у своєму телеграм-каналі.

За його словами, портал та мобільний додаток "Дія" успішно долає поточну атаку і продовжує працювати стабільно.

А В ЦЕЙ ЧАС

Тим часом поліція оточила будівлю Верховної Ради, оскільки правоохоронцям надійшло повідомлення про "мінування" приміщення.

"Так, близько 15:00 надійшло таке повідомлення, тому у будівлі парламенту проводиться перевірка", - повідомила прес-секретар голови парламенту Марія Дейнеко у коментарі "Інтерфакс-Україна".

Як зазначено у повідомленні, у будівлю Верховної Ради поки що нікого не пускають, у тому числі акредитованих журналістів. За попередньою інформацією, після 17.00 має відбутися позачергове засідання парламенту для затвердження указу президента про запровадження надзвичайного стану в Україні.

За даними телеграм-каналу Vesti, в результаті перевірки правоохоронці вибухових пристроїв у будівлі парламенту не виявили,  Верховна Рада вже відкрита для журналістів і депутатів.