21 листопада
Завантажити ще

Верховна Рада готується запровадити надзвичайний стан. Він передбачає комендантську годину та особливий режим в'їзду/виїзду.

Верховна Рада готується запровадити надзвичайний стан. Він передбачає комендантську годину та особливий режим в'їзду/виїзду.
Фото: Григорій Константінов

У середу, 23 лютого, після 12.30 народні депутати можуть розглянути питання щодо запровадження надзвичайного стану. Про це повідомляють одразу кілька народних депутатів та наближених до Офісу президента політиків.

- З високою ймовірністю о 12:30 голосуватимемо надзвичайний стан у низці областей (не у всій країні), - написав у своєму телеграмі народний депутат Ярослав Железняк.

Подібну інформацію у своєму телеграм-каналі опублікував і екснародний депутат Сергій Лещенко.

- На засіданні Ради безпеки у середу буде розглянуто питання щодо запровадження надзвичайного стану. Поки що вирішується, НП буде на всій території України або в окремих регіонах. Після РНБО має відбутися голосування у Верховній Раді, – написав Лещенко.

Раніше про можливість запровадження надзвичайного стану в деяких областях країни заявляв голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

- Керівники силових структур нам заявили, що потрібно бути готовими, але поки що військовий стан вводити не потрібно доти, доки не почнеться відкрита агресія. Питання військового та особливого положень у прикордонних областях обговорювалися більш детально і, можливо, на ці рішення підуть. Залежить від того, як розвиватиметься ситуація, - заявив Давид Арахамія після зустрічі голів фракцій та депутатських груп із президентом Володимиром Зеленським, яка відбулася увечері 22 лютого.

Текст законопроекту про запровадження воєнного стану опублікував у телеграмі народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. У документі нема конкретної дати. Він передбачає:

  • особливий режим в'їзду і виїзду та обмеження свободи пересування;
  • обмеження руху транспортних засобів та їх огляд;
  • заборона на масові заходи;
  • заборона мітингів;
  • комендантську годину;
  • заборону призовникам, військовозобов'язаним та резервістам міняти місце проживання без повідомлення відповідних органів;
  • обмеження або тимчасову заборону продажу зброї

На пленарному засіданні Верховної Ради 22 лютого багато народних депутатів, які не входять до складу монобільшості, озвучували заклики до введення хоча б у Донецькій та Луганській областях воєнного стану.​