28 травня
Завантажити ще

Посольство США в Україні картинкою з будівельними лісами нагадало Володимиру Путіну, що Москва з'явилася пізніше за Київ

Посольство США в Україні картинкою з будівельними лісами нагадало Володимиру Путіну, що Москва з'явилася пізніше за Київ
Фото: facebook.com/usdos.ukraine

Посольство США в Україні нагадало, що Москва з'явилася пізніше за Київ. Американські дипломати у відповідь на звернення Володимира Путіна, в якому президент Росії виклав свою версію появи України, опублікували популярну в мережі картинку. Вперше вона з'явилася на Reddit шість років тому. У ній показано, що до 1108 року в Москві ще були будівельні ліси, а в Києві стояли Десятинна церква, Софійський собор, Видубицький монастир та Михайлівський Золотоверхий монастир.

Раніше у вівторок мер Києва Віталій Кличко написав у своїх соцмережах, що Київ був величним містом, тоді як "десь були болота і ніхто не уявляв, що на них з'явиться Москва".

У травні 2021 року народний депутат від “ЄС” та екс-кандидат у мери Києва Олексій Гончаренко розміщував у столиці плакати до Дня Києва, на яких було написано: «У Києві вже була бібліотека, коли в Москві ще жаби квакали» та «У Києві вже були закони, коли у Москві жаби квакали».

21 лютого у своєму зверненні з нагоди визнання Росією так званих "ДНР" та "ЛНР" Володимир Путін заявив, що "сучасна Україна цілком і повністю була створена Росією, точніше, більшовицькою, комуністичною Росією". За словами президента Росії, розпочав цей процес Володимир Ленін після революції 1917 року, продовжив Йосип Сталін, який “приєднав до СРСР і передав Україні деякі землі, які раніше належали Польщі, Румунії та Угорщині”. А 1954 року Микита Хрущов “навіщось відібрав у Росії Крим і теж подарував його Україні”.