Події, що відбувалися на Донбасі останніми днями, були пов'язані з тим, що в Росії готувалося «певне політичне рішення». Про це під час ранкового брифінгу заявив керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.
- Все це емоційне напруження, яке відбувалося на Донбасі, було пов'язане з тим, що готувалося певне політичне рішення у Росії. На той час ми не знали, що то за політичне рішення. Ним стало засідання Ради безпеки РФ, де президент Росії ухвалив рішення про визнання незалежності "Л/ДНР", - зазначив Соловей.
Він наголосив, що на засіданні «стало зрозуміло, що вся ця інформаційна істерія була створена лише для того, щоб по черзі Міністр оборони, глава МВС та інші змогли у своїх промовах згадувати ті «жахіття», які нібито відбуваються на окупованій території».
Розповідаючи подробиці про те, що відбувалося, Соловей почав із сюжету про українського «диверсанта» на вокзалі в Донецьку. Також він згадав фейк про шахтаря, якого вбито українським снарядом.
- Цікавим і найбільшого розголошення набув сюжет із нібито знищенням прикордонного пункту на території РФ. Цей сюжет, фейк, також трактували як вторгнення на територію РФ. При детальному розборі було очевидно, що це знищено «якийсь будиночок без опалення та світла у чистому полі». Але це не завадило включити цей факт у звіт глави Міноборони РФ, - зазначив Соловей.
Ще одним фейковим повідомленням була новина про знищення нібито українського БМП. У цьому сюжеті також не було «ні людей, ні затриманих і, Слава Богу, – жертв».
- Один із авторів цього епічного відео проговорився, що за останню добу таких відео було створено 10. Підсумок – весь цей потік цинічних інформаційних атак, які відбувалися і, мені здається, відбуватимуться ще певний час, створював лише картинку для Ради Безпеки, – упевнений Соловей.
Саме засідання Ради Безпеки також схоже, додав глава Центру комунікацій, на постанову.
- Ми бачили розбіжності в оформленні, у нарізках, як це відбувалося... Розбіжності на годиннику. Це ще раз підтверджує про штучність та постанову цієї дії. За деякими ознаками вчорашню подію – засідання Ради Безпеки – та події, які були перед цим, можна прирівняти з подіями 2014 року, коли було проведено спецоперацію з окупації Криму. За фактом ми спостерігали таку ж цинічну спеціальну операцію Кремля щодо окупації чергової частини української території, - підсумував Соловей.
Росія визнала незалежними «ЛНР» та «ДНР» увечері 21 лютого. Одразу після цього президент РФ Володимир Путін підписав указ про введення військ на окуповану територію Донецька та Луганська. Володимир Зеленський у ніч на 22 лютого виступив із терміновою заявою. Президент запевнив, що причин для безсоння немає, і що Україна «нічого і нікому не віддасть».