Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Життя на лінії розмежування: Паніки немає, але тривожно

Життя на лінії розмежування: Паніки немає, але тривожно
Фото: lg.npu.gov.ua

За минулі 10 діб інтенсивність обстрілів на всій лінії розмежування зросла у 10 разів, повідомляють у штабі ООС, гинуть люди. Під вогнем опинилося понад 30 населених пунктів, включаючи Станицю Луганську, Мар'їнку, Авдіївку, Світлодарськ, Залізне та прилеглі села. Красногорівка та Щастя залишилися без світла, тепла та води.

«КП в Україні» з'ясовувала у співробітників адміністрацій та мешканців прифронтових міст, як справи з водою та електрикою, чи працюють дитячі садки та школи, чи можна зняти гроші в банкоматах. Як виявилося, попри тривожну ситуацію, у більшості населених пунктів люди не панікують.

СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА: Паніки немає: люди звикли до обстрілу

Одним із перших міст, що постраждали від загострення, стала Станиця Луганська. 17 лютого тут обстріляли дитячий садок, школу, залізничну станцію Кондрашівська-Нова (Щастінський район), селище Врубівка (Попаснянський район) та локомотивне депо. На щастя, обійшлося без жертв.

Ми зв'язалися з головою Станично-Луганської територіальної громади Альбертом Миколайовичем Зінченком, щоб дізнатися про останні події у Станиці.

- У нас є світло та вода. Діти пішли до шкіл (до п'ятниці учні місцевих шкіл були на «дистанційці»), магазини працюють. Обстріли не досягли такої інтенсивності, щоб школи чи магазини закрилися, – ділиться своїми міркуваннями наш співрозмовник. - У нас поки що все є. І гроші у банкоматі можна зняти, і з інтернетом проблем не виникає. Паніки серед місцевого населення також не бачу. Ніхто нікуди не біжить: люди звикли до обстрілу.

А от місцеві жителі налякані більше за чиновників.

- Зараз лежиш - вікна дзвенять і стіни ходуном ходять! Стріляють чимось важким. Напевно, це гармати, – схвильовано розповідала нам у п'ятницю місцева мешканка Юлія. - Це вже не ті «лякалки», які були тиждень-два тому. У мене чоловік – колишній військовий, інвалід війни. Каже, що стріляють із гаубиць. Діти дуже бояться. Світло нам перебили. Нині сидимо без електрики. Холодно, адже опалення працює за рахунок електрики. Люди тут у шоці! Пекло якесь починається! У нас троє дітей. І всім страшно. Ми всю ніч не спали. І сьогодні на вулицю намагаємось не виходити. На роботу не пішли. Тільки в магазин виходили, щоб води купити. А там також немає світла. Людей жах узяв.

- Стріляють більше околицями, чимось важким. Спочатку з одного боку, потім "відповіді" пішли. Як кажуть у нас, бадмінтон. Вранці ми на роботу вийшли, оскільки на той момент залишалися поодинокі постріли. Люди, звісно, злякалися. Все дуже незрозуміло, але дуже страшно. Згадується 2014-2016 роки, коли великі руйнування та жертви були. Потім тимчасове затишшя. А тепер усе поновно. Але найгірше, якщо почнеться повномасштабна війна. Цього взагалі всі бояться, - повідомила співробітниця Станично-Луганської селищної громади.

Обстріл розпочався 17 лютого у Станиці Луганській. Фото: facebook.com/tsoua2020

Обстріл розпочався 17 лютого у Станиці Луганській. Фото: facebook.com/tsoua2020

МАР'ЇНКА: Глава на виїзді – підвозить воду населенню

- У нас немає води і дуже поганий зв'язок. У Красногорівці – ні світла, ні води. Глава на виїзді: організовує підвезення води населенню, - повідомили у Мар'їнській міській військово-цивільній адміністрації.

– У Кураховому теж немає води. У нас водогін йде з Покровська через Красногорівку, Мар'їнку, Курахове, Волноваху. Не знаю, чи ремонтуватимуть його найближчим часом.

Світло у Мар'їнці є. Магазини та аптеки поки що працюють, гроші зняти в банкоматах можна. Транспорт ходить.

- Паніки поки що не спостерігаємо. Діти до школи не пішли, але ще не закінчилося дистанційне навчання. Мабуть, його продовжили. Щоправда, із зв'язком та інтернетом погано: весь час зриваються телефонні дзвінки.

Найбільше постраждало місто Красногорівка Мар'їнської області. Через пошкодження високовольтної лінії у місті відсутнє електропостачання. На запитання місцевих: "Коли буде світло?" на гарячій лінії ДТЕКу відповіли: «До 25-го числа ремонтні роботи з відновлення електропостачання не виконуватимуться!»

Водночас води також немає в Кураховому - її збираються підвозити. За попередніми оцінками, запасів води має вистачити на 1-2 місяці.

«На жаль, водопостачання не відновлено. Енергетики Курахівської ТЕС роблять усе можливе, аби забезпечити мешканців питною водою. Ми змушені тимчасово припинити централізоване водопостачання. Рекомендуємо мешканцям Курахового зробити запас питної води.

Для забезпечення потреб місцевих жителів у воді Курахівська ТЕС спільно з міською владою організує підвіз питної води за графіком. Наразі водопостачання на фільтрованій станції вистачає на 1-2 місяці стабільного підвезення води», - повідомив ДТЕК Курахівської теплової електростанції.

АВДІЇВКА: Обстріли - не привід для евакуації

- Світло, вода, газ... У нас все нормально! Все є! - коротко відрапортувала про ситуацію у місті співробітниця Авдіївської військово-міської адміністрації. - Діти до школи пішли. Банкомати працюють. Уся інфраструктура функціонує. Паніки немає, ніхто нікуди не біжить.

За словами іншої співробітниці адміністрації, обстріли, що посилилися, - не привід для евакуації.

- Малята вирушили в садки, старші діти - до шкіл. Все як завжди. Галасливо у нас, звичайно. Стріляють, але люди не панікують. Ми давно живемо під обстрілом! Яка паніка може бути? Обстріл посилився, але не настільки, щоб все кинути. Ми знаємо: тікати нам нікуди. Залишаємося всі вдома. Що Господь дасть, те й буде.

Вже через годину після спілкування з нашими співрозмовницями у групі «Авдіївська міська військово-цивільна адміністрація» виник заклик зробити запаси води:

«Внаслідок перебоїв з водопостачанням з 08.00 22 лютого 2022 р. Авдіївським ВУВКГ КП «Вода Донбасу» буде припинено подачу води до міста Авдіївка. Будь ласка, зробіть запас води.

ВОЛНОВАХА: Води немає, зате продуктів у магазинах багато

Волноваська районна державна адміністрація Донецької області:

- Соціально-політична ситуація у нас спокійна – все працює, діти пішли до шкіл та садків. В рамках комунального господарства є проблема з водою: канал Сіверський Донецьк-Донбас зараз зупинено у зв'язку з обстрілами.

Котельні своєї роботи не припиняли. Поки що користуємося резервною водою. Поставлятимемо її за графіком, як це відбувається з суботи. Завтра «роздамо залишки», а далі почнемо підвозити. Вже розроблено графіки підвезення технічної води та забезпечення питною водою соціальних об'єктів. Така сама ситуація актуальна для Ольгинки та Вугледару, – розповіла нам Марина Володимирівна Апаршина, начальник відділу цифрового розвитку, яка координує питання ЖКГ.

Щодо ремонту каналу, поки невідомо, коли це станеться: робітники зможуть розпочати ремонтні роботи лише тоді, коли ситуація на лінії розмежування стане спокійною.

- Спочатку треба погодити перемир'я. Поки що тиші нам не дають. Через обстріл ще й трансформатор згорів. Зараз намагаємося знайти підходяще обладнання.

За словами нашої співрозмовниці, незважаючи на ситуацію, що загострилася на лінії фронту, місцеві жителі зберігають спокій і продовжують жити звичайним життям.

- Так, останнім часом обстріл став більш інтенсивним, але паніки немає. Ніхто не евакуюється. Усі залишаються на місцях. У магазинах багато продуктів, як і раніше. Ажіотажу не спостерігаємо.