Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Ткаченко розповів про десять фейків за вихідні, придумані у т.зв. "Л/ДНР": Мені, як колишньому продюсерові, було смішно

Ткаченко розповів про десять фейків за вихідні, придумані у т.зв.
Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

Український Центр з протидії дезінформації та стратегічним комунікаціям за вихідні, 19-20 лютого, зафіксував 10 фейкових повідомлень про ситуацію на Донбасі. Також українській владі вдалося отримати один із темників, які використовують у т. зв. "Л/ДНР". Про це міністр інформаційної політики України Олександр Ткаченко розповів на брифінгу 21 лютого.

- Центр лише цими вихідними викрив 10 класичних фейків. Мені, як колишньому продюсерові, було смішно дивитись на будинок, який вони знімали двічі, здається. То спочатку ДРГ там було, то ті, хто намагався щось підірвати, то люди, які підірвали той "УАЗик", - поділився Ткаченко.

Він наголосив, що у самопроголошених республіках "фактично працюють за темниками".

- Такий варіант темника потрапив до нас у руки, за яким і ордловські ЗМІ, і ЗМІ російські намагаються дезінформувати наше суспільство, використовуючи маніпуляції та провокації. Чого тільки варте вивезення українців до Російської Федерації, - зазначив він, показавши на брифінгу роздруковані листи

За словами Ткаченка, "інформація, що там тисячі чи десятки тисяч людей, не зовсім відповідає дійсності".

- Вони перебувають у якихось наметах. Деякі з них намагаються повернутись. Інформація, що там тисячі чи десятки тисяч, не зовсім відповідає дійсності. Проте ми повинні відповідати на це, інформувати українців і світ про те, що там відбувається, - наголосив Ткаченко.

Російські ЗМІ вранці 21 лютого повідомили, що кордон із РФ перейшла понад 61 тисяча жителів ОРДЛО, а 6 російських регіонів запровадили режим надзвичайної ситуації через біженців із Донбасу.

Ткаченко додав, що з 17 лютого, коли зросла кількість обстрілів, почалася нова фаза гібридної війни: Росія бреше про Україну росіянам і всьому світові, ЗМІ створюють "картинку війни" та запускають провокації, відбуваються кібератаки та фейкові вибухи.

Раніше 19 лютого у ЗСУ розповіли про те, що вночі бойовики відкрили вогонь по власних позиціях, але звинуватили українську сторону в обстрілі. Також розповсюджувалися фейки про обстріл Ростовської області з території України. 20 лютого повідомлялося про нібито обстріл Луганська, 21 лютого - про обстріл двох шкіл у Донецьку та зруйнований внаслідок обстрілу нібито ЗСУ прикордонний пункт у Ростовській області.

18 лютого ватажки т. зв. "ЛНР" та "ДНР" оголосили евакуацію та закликали населення невизнаних республік виїхати на територію Росії, повідомивши, що Україна нібито перейде у наступ найближчим часом. В Україні вже тоді висловлювали побоювання, що під час евакуації супротивником можуть бути організовані провокації, в яких згодом звинуватять ЗСУ, і це може бути використано як привід для розв'язання бойових дій.

Також 18 лютого була поширена фейкова інформація про нібито спроби диверсій на хімічних об'єктах заводу "Стирол" у Горлівці та на нафтобазі в Оленівці. Україна спростовує ці фейки на рівні керівництва ЗСУ, Міноборони та МЗС.