Завантажити ще

Головком ЗСУ попереджає про можливі теракти-провокації росіян в ОРДЛО: В особливій небезпеці автобуси та поїзди з дітьми-сиротами

Головком ЗСУ попереджає про можливі теракти-провокації росіян в ОРДЛО: В особливій небезпеці автобуси та поїзди з дітьми-сиротами
Фото: mil.gov.ua

Росія може вчинити терористичні акти на окупованій території Донбасу з метою провокації та звинуватити в цьому Україну для виправдання введення військ. Про таку небезпеку попереджає 19 лютого на своїй сторінці у Фейсбук головнокомандувач Збройних Сил Валерій Залужний.

Головком заявив, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей російські кадрові військові та спецслужби готують теракти, жертвами яких мають стати мирні жителі.

- Ворог прагне використати це як привід для звинувачення України та запровадження регулярних підрозділів збройних сил РФ під виглядом "миротворців", - наголосив Залужний.

Він переконаний у тому, що дезінформуючи суспільство про затримання нібито українських ДРГ, противник розкриває власні плани, серед яких – мінування мостів та шляхів, якими окупаційна адміністрація вивозить мирних жителів на територію РФ, мінування автомобілів, житлових будинків та громадських об'єктів.

- В особливій небезпеці знаходяться автобуси та поїзди з дітьми-сиротами та літніми людьми, яких вивозять за відомими та запланованими ними графіками та маршрутами. Противник використовує примусове вивезення мирного населення, насамперед, жінок та дітей, для реалізації своїх кривавих провокацій, попередив головком ЗСУ.

Залужний ще раз наголосив, що ЗСУ не планує жодних наступальних дій на Донбасі.

- Оприлюднюючи злочинні наміри агресора, ми намагаємось зламати ці сценарії. Адже наше головне завдання – зберегти життя співгромадян по обидва боки лінії зіткнення, - резюмував він.

Раніше 19 лютого у ЗСУ розповіли про те, що вночі бойовики відкрили вогонь за власними позиціями, але звинуватили українську сторону в обстрілі. Також розповсюджувалися фейки про обстріл Ростовської області з території України.

18 лютого ватажки т.зв. "ЛНР" та "ДНР" оголосили евакуацію та закликали населення невизнаних республік виїхати на територію Росії, повідомивши, що Україна нібито перейде у наступ найближчим часом. В Україні вже тоді висловлювали побоювання, що під час евакуації бойовиками ОРДЛО можуть бути організовані провокації, в яких згодом звинуватить ЗСУ, що може бути використане як привід для розв'язання бойових дій.

Також 18 лютого окупанти поширили фейкову інформацію про нібито спроби диверсій на хімічних об'єктах заводу "Стирол" у Горлівці та на нафтобазі в Оленівці. Україна спростовує ці фейки на рівні керівництва ЗСУ, Міноборони та МЗС.