13 серпня
Завантажити ще

Чехія екстрадує до України росіянина Франчетті, який брав участь в окупації Криму

Чехія екстрадує до України росіянина Франчетті, який брав участь в окупації Криму
Фото: t.me/mvs_ukraine

Празький міський суд дозволив екстрадувати громадянина Росії Олександра Франчетті до України, заарештованого в Чехії на запит Києва. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

– 18 лютого, Празький міський суд ухвалив рішення про видачу Олександра Франчетті українським правоохоронним органам. Слідчі передали всі матеріали до Офісу Генерального прокурора для екстрадиції бойовика в Україну, а потім притягнення до відповідальності за участь у незаконному збройному формуванні, - повідомили у відомстві.

Як зазначили у МВС, Франчетті був затриманий чеськими правоохоронцями наприкінці 2021 року на запит українських силовиків. Росіянина підозрюють в участі у незаконному збройному формуванні під час так званої кримської весни, що сприяло окупації АР Крим Російською Федерацією.

Російський фітнес-тренер Олександр Франчетті з 2000 року проживає у Чехії. 2014 року він створив у Криму "розвідгрупу" "Північний вітер", а потім балотувався до місцевих депутатів. До незаконного формування входило 11-12 осіб, які нібито охороняли у Севастополі лінії електропередач, газопроводу та виявляли "екстремістські групи".