Пленарне засідання Верховної Ради 18 лютого розпочнеться з години запитань до уряду. Цього разу з парламентської трибуни мають виступити прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр оборони Олексій Рєзніков та міністр фінансів Сергій Марченко. Ключові теми – ситуація на кордонах країни та її деескалація, енергетична безпека країни.
Далі депутати розпочнуть блок ратифікацій. Зокрема, планується ратифікувати конвенцію про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних та комерційних суперечках. На порядку денному ратифікація угоди між Україною та Королівством Бельгія щодо здійснення оплачуваної діяльності деякими членами сімей співробітників дипломатичних представництв та консульських установ.
У другому читанні народні депутати планують розглянути законопроект щодо кібербезпеки сайтів органів держвлади. Законопроектом передбачено, що органи держвлади, військові формування, державні підприємства, установи та організації з метою недопущення можливих наслідків кіберинцидентів та кібератак створюють резервні копії державних електронних інформаційних ресурсів, якими вони володіють і є критичними для їх функціонування, і передають їх на збереження до Держслужби..
Для розгляду у першому читанні значиться законопроект, який передбачає передачу майна закладів освіти, які не використовуються, на потреби ЗСУ.
Також у першому читанні народні обранці хочуть розглянути законопроект щодо заборони «акустичного насильства» у пасажирському транспорті. Документ вводить заборону водіям включати музику в салоні транспорту під час перевезення пасажирів.
- Прийнявши цей законопроект, парламент запровадить в Україні правила, які діють у всьому цивілізованому світі. Пасажири на всіх видах транспорту зможуть їхати в тиші, а не доводити водіям своє право не слухати звуки «шансону» чи серіалу. Трансляцію звуку музики чи фільму на пасажирських рейсах буде дозволено лише через навушники, - пояснив автор законопроекту Володимир В'ятрович.
Далі на порядку денному стоїть проект постанови про застосування невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона.