7 сiчня
Завантажити ще

Зеленський затвердив стратегію держбезпеки України - Росія вказана як загроза

Зеленський затвердив стратегію держбезпеки України - Росія вказана як загроза
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про затвердження стратегії щодо забезпечення державної безпеки. Відповідний документ опубліковано на сайті глави держави.

- Запровадити рішення Ради національної безпеки та оборони України від 30 грудня 2021 року «Про Стратегію забезпечення державної безпеки». Затвердити Стратегію забезпечення державної безпеки. Кабінету Міністрів України затвердити план заходів щодо реалізації Стратегії забезпечення безпеки та за участю суб'єктів забезпечення державної безпеки його виконання, - ухвалив президент.

Як зазначено у документі, контроль за виконанням рішення РНБО покладено на секретаря Ради національної безпеки та оборони України. З дня публікації указ набирає чинності.

У документах, що додаються до указу, підкреслено, що Російська Федерація продовжує гібридну війну проти України, застосовуючи політичні, економічні, інформаційно-психологічні засоби та кібератаки. А діяльність окупаційних адміністрацій на Донбасі та в Криму може загрожувати державній безпеці України.

Також зазначено, що деструктивна пропаганда за кордоном та всередині країни розпалює ворожнечу, провокує конфлікти та підриває суспільну єдність. Нинішній стан системи стратегічних комунікацій ускладнює нейтралізацію цієї загрози на тлі інформаційної експансії РФ.

- Державна політика спрямовується на своєчасне виявлення та запобігання зовнішнім та внутрішнім загрозам державній безпеці України, припинення розвідувальних, терористичних, диверсійних та інших протиправних посягань спеціальних служб іноземних держав, а також організацій, окремих груп та осіб на державну безпеку України, - говорить документ.

ДОВІДКА

Стратегію національної безпеки було розроблено за дорученням президента Володимира Зеленського. Документ визначає основні напрямки державної політики у сфері національної безпеки, зокрема:

  • пріоритети національних інтересів України та забезпечення національної безпеки, цілі та основні напрямки державної політики у сфері національної безпеки;
  • поточні та прогнозовані загрози національній безпеці та національним інтересам України з урахуванням зовнішньополітичних та внутрішніх умов;
  • основні напрями зовнішньополітичної діяльності держави для забезпечення її національних інтересів та безпеки;
  • напрями та завдання реформування й розвитку сектору безпеки та оборони;
  • ресурси, необхідні для її реалізації.

Стратегія національної безпеки України є основою для розробки інших документів стратегічного планування, що визначатимуть шляхи та інструменти її реалізації.