Завантажити ще

Замість вторгнення – День єднання: як країна відзначає нове свято

Замість вторгнення – День єднання: як країна відзначає нове свято
Фото: REUTERS/Umit Bektas

Сьогодні, 16 лютого, Україна вперше святкує День єднання. Урочиста дата, ініційована президентом Володимиром Зеленським, стала відповіддю на панічні настрої, що розповсюджуються західними політиками та закордонними медіа.

«Нас лякають великою війною і вкотре призначають дату військового вторгнення. Це вже не вперше. Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи... Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність», - заявив президент два дні тому.

З ранку 16 лютого на всіх адмінбудинках країни вивісили синьо-жовті прапори, а о 10.00 виконали Гімн України. Вчителі та учні шкіл, які з понеділка повернулися з дистанційного навчання за парти, прийшли цього дня на уроки у вишиванках.

А на національних телеканалах стартував телемарафон національної єдності: частину показали вранці з 8.00 до 10.00, а потім покажуть увечері – з 19.00 до 22.00, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

День единения инициирован президентом Владимиром Зеленским.Фото: www.president.gov.ua

День единения инициирован президентом Владимиром Зеленским.Фото: www.president.gov.ua

У День єднання біля будівлі Кабінету Міністрів України відбулася церемонія урочистого підняття Державного прапора України. У заході взяли участь прем'єр-міністр Денис Шмігаль та урядовці.

Ми сильний, єдиний народ. Сьогодні ми демонструємо це, святкуючи День єднання. У нас єдина держава, стабільна економіка та потужна армія. Ми маємо бути сильними, стабільними та єдиними. Вірте у свою державу. Слава Україні!" – привітав українців прем’єр-міністр. Під час церемонії військові роти почесної варти Національної гвардії підняли Державний прапор України у супроводі Державного гімну, виконаному учасниками хору «Хрещатик».

Незалежність України, її державний суверенітет та територіальна цілісність завжди об'єднуватимуть українців, незважаючи ні на що. Про це повідомив перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час марафону до Дня єднання.

Перший заступник голови Верховної Ради зазначив: незважаючи на всі можливі варіанти атаки, які зараз розгорнуті навколо України, починаючи від військової агресії і закінчуючи гібридними, інформаційними, хакерськими та медійними атаками, українці демонструють стійкість та готовність оборонятися та тримати стрій, стоячи перед дуже непростим ворогом та дуже складною ситуацією.

На честь нового свята у соцмережах запустили флешмоб – потрібно було зробити фото з прапором України, поставити на фото хештег #UA разом, після чого передати завдання другові.

«Сьогодні, в День єднання, о 10.00 на будинках та спорудах у всіх населених пунктах піднімуть синьо-жовтий прапор і пролунає «Ще не померла Україна…» - написав президент на своїй сторінці у Facebook.

"Ми разом! Ми вдома! Ми в Україні!» - написав голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у соцмережах під сімейним фото майже о першій ночі.

А потім повторив своє вітання офіційно.

«Єдність – це наша потужна зброя. Зараз, як ніколи, ми повинні стояти пліч-о-пліч і не дати ворогові подолати дух і свободу незалежної нації. Пам'ятайте, що держава – це не лише територія. І його могутність – це не лише цифри у звітах. Сила країни – у єдності українських земель, а сила народу – у єдності людей. Об'єднані вірою, любов'ю і прагненням до кращого майбутнього для Батьківщини, ми зможемо подолати багато труднощів, перемогти ворога і нарешті знайти справедливий світ. Головне – тримати голову холодною, а серце – гарячим. Разом ми сила. Із Днем єднання!» - написав Стефанчук на сторінці Верховної Ради у соцмережах.

Під час марафону до Дня єднання на телеканалі «Рада» Стефанчук наголосив, що день 16 лютого не злякав українців: більшість зберігали спокій та готувалися дати гідну відсіч ворогові за потреби. «Агресор хотів посіяти паніку в наших душах, змусити страхом роз'єднати нас по кутках. Він чекав нашого «моя хата скраю». Але, очевидно, погано знаючи нас, вони у відповідь отримали споконвічне українське «душу і тіло ми покладемо», - наголосив голова парламенту.

Також до ініціативи приєдналася Юлія Тимошенко разом із чоловіком.

«Ми з тобою однієї крові – української!» - написала Тимошенко під фото із прапором.

Депутат Верховної Ради України Олексій Гончаренко виклав фото великого банера у вигляді українського прапора, який сьогодні з'явився на Міністерстві внутрішніх справ України.

У рамках святкування Дня єднання на НСК «Олімпійський» у Києві розгорнули 200-метровий прапор та заспівали Гімн України.

«З Днем єднання, Україно!», - привітала українців Київська міська прокуратура у Facebook, сфотографувавшись із прапором України біля входу до будівлі.

У Кропивницькому, крім прапора, пронесли ще й довгу вишиванку. Фото: міська прес-служба

У Кропивницькому, крім прапора, пронесли ще й довгу вишиванку. Фото: міська прес-служба

На сході країни

У Дніпрі з'явився лазерний прапор, видимий із космосу

Масштабне святкування Дня єднання у Дніпрі пройшло біля 72-метрового флагштока, де зібралося понад тисячу городян. Разом розгорнули великий – 9 на 12 метрів – прапор, гімн України співали під акомпанемент військового оркестру. Біля мерії, на фасаді якої розвішано 300 синьо-жовтих прапорів, курсанти підняли на флагштоки 14 прапорів. А Державний гімн виконали учасники гурту «Юність Дніпра».

Прапорів у цей день у місті дуже багато: не лише на адміністративних будинках, де вони завжди вивішуються у свята, а й на маршрутках, машинах, ліхтарях, балконах і навіть світлофорах. Величезний 12-метровий прапор вивісили на фасаді головного офісу ПриватБанку. Увечері над обома берегами Дніпра з'явиться світлова проекція українського прапора, створена за допомогою світломузичної інсталяції Dnipro Light Flowers.

До цього урбаністичного проекту входять п'ять труб колишнього металургійного заводу, які підсвічують потужні лазери. Синьо-жовті промені інсталяції будуть видні на відстані 10 кілометрів щодня до кінця тижня, з настанням темряви і до півночі. Найбільший у світі лазерний прапор, як обіцяє мер Дніпра Борис Філатов, буде видно навіть із космосу.

На заході країни

У Львові показали зворушливе відео

Заходи до Дня єднання у Львові розпочалися вранці біля облдержадміністрації: сюди прибув військовий оркестр, виконати Гімн України, також підняли прапор біля адмінбудівлі. Синьо-жовті прапори тримала і частина людей, що зібралися, навпроти ОДА. Було багато молоді з державною символікою – відзначити нове свято разом прийшло понад сотню людей. Серед них – мер Львова Андрій Садовий, представники районної та обласної влади, поліцейські. Ті самі заходи повторили і на території Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

Тут знаходиться найвищий флагшток у Львівській області, на якому 16 лютого також розвивався державний прапор. Прапори вивісили на всіх адмінбудівлях – не лише у Львові, а й у містечках та селищах, селах в області. Гімн біля академії сухопутних військ виконали військовослужбовці та працівники установи. Також на території одного з військових містечок академії курсанти вишикувалися у формі карти України. Співали гімн із прапорами в руках та у податковій службі.

Відео до свята опублікували у ДСНС у Львівській області. На ньому рятувальники на тлі Ратуші пов'язують синьо-жовту стрічку на плече та передають таку саму символіку прикордонникам. Від них стрічка переходить медикам «швидкої допомоги», які стоять поряд із каретою біля Домініканського собору, далі – нацгвардійцям, а від них – поліцейським, які пов'язують її біля обласного управління. Увечері 16 лютого будинки у Львові підсвітлять синьо-жовтим кольором.

Запустили «ПОЄЗД ЄДНОСТІ»

16 лютого на честь Дня єднання із заходу на схід України вирушив « Потяг Єдності ». Він провезе прапор України через 12 областей нашої держави – від Рахова (Закарпатська область) до Маріуполя (Донецька область).

Для пасажирів поїзда під час рейсу звучатимуть слова підтримки та єднання українських діячів культури, освіти та спорту. Серед них – лідер гурту «Антитела» та молодіжний посол UNICEF в Україні, киянин Тарас Тополя, народний артист України, уродженець Вінницької області Павло Зібров, композитор та піаніст-віртуоз, киянин Євген Хмара, олімпійський призер зі стрибків у висоту з Дніпро.

Сьогоднішній рейс із заходу на схід вже заповнений на 89%, а більшість пасажирів слідує у напрямку Маріуполя з Ворохти, Буковеля та Яремче.

Фото
Фото
16 Лютого 202216:35
Новини по темі: прапор України