28 травня
Завантажити ще

СБУ знайшла у масових кібератаках проти України іноземний слід

СБУ знайшла у масових кібератаках проти України іноземний слід
Фото: youtube.com/watch?v=FDc9NKB37TU

Під час DDoS-атаки,  яку зазнали українські банки та ряд сайтів державних органів, співробітники Служби безпеки України помітили слід іноземних спецслужб. Про це заявив у ході брифінгу начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

- Ми бачимо певну схожість інфраструктури і можемо попередньо казати, що вони пов'язані. Єдина країна, яка зацікавлена у таких ударах по нашій державі, це Росія. Але це буде встановлено у рамках розслідування, – заявив Вітюк.

За його словами, кібератаки таких масштабів можуть проводити держави, оскільки вартість дій зловмисників сягає мільйона доларів, а натомість вони нічого не вимагали.

– Тобто створюється спеціальна інфраструктура для таких атак, бо купити на чорному ринку таку DDoS-атаку неможливо. Ми чітко бачимо тут сліди іноземних спецслужб. Є окремі ознаки схожості з атаками 13-14 січня. Рано говорити про конкретних виконавців... Проте вже сьогодні ми бачимо наступне: вартість такої атаки сягає мільйонів доларів. Не може собі дозволити якийсь хакер або навіть група хакерів витратити такі кошти, щоб потім не отримати жодної матеріальної вигоди, - наголосив він.

Йдеться про масові кібератаки, які відбувалися в Україні 15 лютого. В результаті постраждали додатки та сайти ПриватБанку, Ощадбанку, державних структур. Роботу програм вдалося відновити того ж дня, але в Мінцифри заявили, що атака стала наймасштабнішою в історії нашої країни.

У поліції завели кримінальну справу за статтями 361 "Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем" та 363-1 "Умисне масове поширення повідомлень електрозв'язку, що спричинило порушення роботи автоматизованих систем" Кримінального кодексу.