5 червня
Завантажити ще

Глава Мінцифри: DDоS-атака на банки та сайти держструктур стала наймасштабнішою в історії України

Глава Мінцифри: DDоS-атака на банки та сайти держструктур стала наймасштабнішою в історії України
Фото: youtube.com/watch?v=FDc9NKB37TU

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що масові хакерські атаки, яких 15 лютого зазнали українські байти та низка державних сайтів, стала наймасштабнішою в історії нашої країни. Про це йшлося під час брифінгу.

- Учора, 15 лютого, було здійснено наймасштабнішу в історії України DDоS-атаку на урядові сайти, банківський сектор. "Вчора всі органи, які відповідають за кібербезпеку, працювали, щоб протистояти цим атакам і ліквідувати їх найближчим часом", - заявив Федоров.

За його словами, зловмисники готувалися до цієї атаки заздалегідь, а її вартість оцінюється у мільйон доларів. Як зазначив міністр, метою хакерів була дестабілізація ситуації в Україні та створення паніки.

Йдеться про масові кібератаки, які відбувалися в Україні 15 лютого. В результаті постраждали програми та сайти ПриватБанку, Ощадбанку, державних структур. Роботу програм вдалося відновити того ж дня, але в Мінцифри заявили, що атака стала наймасштабнішою в історії нашої країни.

У поліції завели кримінальну справу за статтями 361 "Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем" та 363-1 "Умисне масове поширення повідомлень електрозв'язку, що спричинило порушення роботи автоматизованих систем" Кримінального кодексу.