Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
26 квiтня
Завантажити ще

Президентські свята: від Дня миру від Кучми до Дня української державності від Зеленського

Президентські свята: від Дня миру від Кучми до Дня української державності від Зеленського
Фото: Ліана Лазаренко/uk.wikipedia.org, facebook.com/president.ukraine, Kremlin.ru, facebook.com/petroporoshenko, President.gov.ua

- Нам кажуть, що 16 лютого стане днем ​​нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Цього дня ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо усьому світові нашу єдність, - заявив напередодні Володимир Зеленський.

Планується, що сьогодні вранці на всіх адмінбудівлях у всіх населених пунктах України піднімуть державний прапор, а ввечері їх мають підсвітити кольорами національного прапора. На провідних телеканалах країни 16 лютого відбудеться телемарафон. У прямому ефірі до українців звертатимуться політики, лідери громадської думки, волонтери, артисти. Телемарафон пройде у два раунди: з 8.00 до 10.00 та з 19.00 до 22.00.

Окрему програму заплановано для народних депутатів. За пів години до початку пленарного засідання відбудеться церемонія підняття державного прапора та занесення прапора до зали засідань Верховної Ради. Національна гвардія нестиме Почесну варту біля будівлі парламенту. На Площі Конституції хор ім. Верьовки виконає гімн України.

Ми вирішили згадати, які ще національні свята додавав у календар нинішній президент та його попередники.

Зеленський - три свята та одне перейменував

У 2021 році Володимир Зеленський підписав указ про відзначення Дня української державності. Президент запропонував відзначати його 28 липня та зробити цей день «червоним» у календарі. Але щоб ця ініціатива реалізувалася, за неї мають ще проголосувати народні депутати. А парламентарі зволікають.

У 2020 році Зеленський підписав указ про встановлення 26 лютого Днем опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Торік цього дня Нацрада з питань телебачення та радіомовлення звернулася до українських телеканалів із закликом 26 лютого розмістити у своєму ефірі відповідний логотип. Також було проведено тематичний телемарафон. А в Генічеському районі Херсонської області, що межує з окупованим Кримом, відбувся автопробіг та хода до КПВВ Чонгар.

П'ятий президент Петро Порошенко у 2014-му заснував День захисника України та запропонував вшановувати українських воїнів 14 жовтня. Нове свято – аналог радянського "23 лютого". У 2021 році Верховна Рада внесла гендерні корективи у назву свята та перейменувала його на « День захисників та захисниць України».

День батька та Хрещення Київської Русі – від Порошенка

У 2015 році Петро Порошенко підписав указ про відзначення 21 листопада Дня гідності та свободи. Як пояснював глава держави, «з метою гідного святкування річниці початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, віддання належної пошани громадянському подвигу, вшанування патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси та європейський вибір нашої держави». Цього ж року президент затвердив 8 травня Днем пам'яті та примирення в Україні.

У 2016 році Порошенко заснував свято День хрещення Київської Русі – України. Його відзначають 28 липня.

В останній рік своєї президентської каденції Порошенко підписав указ, згідно з яким День батька в Україні святкується щороку у третю неділю червня.

День справедливості - авторства Януковича

У 2011 році Віктор Янукович заснував Всеукраїнський день сім'ї, який слід відзначати 8 липня. Трохи раніше, але цього ж року Янукович розпорядився відзначати День справедливості 20 лютого.

- Цей день встановлюється з метою привернути увагу суспільства, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань соціальної справедливості та необхідності спільної побудови в Україні суспільства соціальної справедливості й активного впровадження у життя політики і стратегії, спрямованих на її забезпечення, – повідомляли в Адміністрації президента.

День свободи – від Ющенка

У 2006-му Віктор Ющенко заснував День свободи, який відзначається 22 листопада. Затверджений він був на честь Помаранчевої революції. Але у 2011 році Віктор Янукович свято скасував, об'єднавши його із Днем соборності 22 січня.

У 2009 році Ющенко дав старт святкуванню 28 жовтня Дня визволення України від фашистських загарбників. У президентському указі говорилося, що свято «засноване з метою вшанування героїчного подвигу та жертовності українського народу у Другій світовій війні».

Національні радіодиктанти пишуть завдяки Кучмі

У 1996 році Леонід Кучма схвалив заснування державного свята День Конституції. Відзначається щорічно 28 червня.

У 1997 році президент Кучма заснував День української писемності та мови.  Щорічно 9 листопада у всій країні всі бажаючі можуть писати національний радіодиктант.

У 1999 році Кучма підписав указ про святкування 22 січня Дня соборності. Цього дня традиційно проводяться флешмоби у вигляді живих ланцюгів єднання.

У 2002 році президент підписав указ, яким ухвалив відзначати щорічно 21 вересня День миру.