Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Дипломатичний десант в Україні: Київ – центр тяжкості міжнародної політики

Дипломатичний десант в Україні: Київ – центр тяжкості міжнародної політики
Фото: mfa.gov.ua

Причому деякі з них ведуть човникову демократію, курсуючи між Києвом та Москвою, щоб налагодити переговорний процес між двома країнами.

Одні дипломати приїжджають до Києва.

«У попередні тижні відбулася безпрецедентна кількість таких візитів світових лідерів та іноземних топ-чиновників. Київ перетворився на центр тяжкості міжнародної політики. Цього тижня ми продовжуємо приймати іноземних гостей. Це важливий елемент нашої стратегії стримування Росії подальшого загострення ситуації. Вдячний нашим партнерам за підтримку України у цей напружений час», - наголосив глава МЗС Дмитро Кулеба.

Цього тижня Київ відвідають міністри закордонних справ Великої Британії та Італії - Ліз Трасс та Луїджі ді Майо. Спочатку 15 лютого Україну відвідає ді Майо, а Трасс приїде із дводенним візитом 17-18 лютого. Як відомо, вона мала відвідати Київ разом із британським прем'єр-міністром Борисом Джонсоном, але захворіла на коронавірус. А вже після одужання минулого тижня вона їздила до Москви. Крім того, 16 лютого Україну відвідає речник Сейму Польщі Томаш Гродський.

Також найближчим часом Україну відвідають міністри закордонних справ Латвії, Литви та Естонії, які приїдуть через занепокоєння на тлі можливого вторгнення Росії. «Попередньо ми домовилися з нашими колегами з країн Балтії, і поки що підтверджується наш можливий візит найближчим часом», - заявив глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс.

За його словами, приєднання до такого візиту інших міністрів країн Євросоюзу та НАТО стало б «дуже сильним сигналом», а такий «політичний щит» дав би змогу виграти час та відстрочити напад Росії, якщо таке справді планується.

…а інші в той же час покидають його

Паралельно із цим процесом спостерігається і відтік західних дипломатів із Києва. США та Канада переміщують свої посольства до Львова.

А ось усі посольства країн - членів Європейського союзу, що розміщуються у Києві, продовжують діяльність у столиці України. Про це написав у Твіттері глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас за підсумками зустрічі послів країн – членів ЄС із главою МЗС Дмитром Кулебою.

«Повна підтримка для України у цій ситуації військового, економічного та психологічного тиску Росії. Усі посольства країн – членів ЄС продовжують діяльність у Києві», - повідомив представник Євросоюзу.

Посол Британії Мелінда Сіммонс також повідомила, що вона та основна команда співробітників посольства продовжують роботу у Києві. Відповідна заява опублікована після поширення рекомендації для громадян Британії в Україні негайно виїжджати із країни.

«Я залишаюся у Києві та продовжу працювати тут з основною командою. Посольство продовжує роботу», - повідомила Мелінда Сіммонс.

Але низка країн ЄС закликала громадян невідкладно залишити Україну на тлі повідомлень про зростання загрози російського нападу. Повідомляється, що у Польщі готуються до хвилі біженців із України.

Думки експертів

Руслан Бортник, політолог:

- Приїзд західних лідерів та дипломатів приносить певну користь Україні. По-перше, коли у нас перебувають західні політики та дипломати, то означає, що Україна у великій безпеці. І що Росія у їхній присутності не нападе. Крім того, вони привозять реальну фінансову допомогу нашій країні. Але це головне. Такий десант західних дипломатів – це ярмарок посередництва та «парад марнославства». Вони намагаються запропонувати себе посередниками між Росією та Заходом, бо розуміють, що посередництво між Байденом та Путіним значно підніме і їхню власну вагу у світовій політиці. Крім цього, Україна перебуває у фокусі уваги світових медіа, і приїзд іноземних дипломатів – це піар для них у їхніх власних країнах.

Олексій Якубін, політолог:

- Ці візити самі собою знижують градус напруги. Якщо приїжджають, то значить не буде військового нападу. Крім цього, візити іноземних дипломатів мають ще й терапевтичний характер. Вони знижують градус напруги і говорять про те, що українська влада, президент Володимир Зеленський має все під контролем. І що переговори проводяться на різних рівнях і панікувати не потрібно. Плюс до цього візити західних лідерів та дипломатів начебто підтримують політику Зеленського. А крім цього, частина західних політиків та дипломатів приїжджають через суто свої кон'юнктурні міркування - підвищити свій імідж і рейтинги всередині своїх країн. Що ось вони миротворці, які досягли ескалації у центрі Європи.