Завантажити ще

Путін та Шольц зустрілися за шестиметровим столом - канцлер відмовився робити російський ПЛР-тест

Путін та Шольц зустрілися за шестиметровим столом - канцлер відмовився робити російський ПЛР-тест
Фото: екранне відео \кремль, ru

У Москві 15 лютого розпочалися переговори Володимира Путіна та Олафа Шольца. Про це повідомляє офіційний сайт президента РФ.

Канцлер Німеччини розмовляє з Путіним з відстані шести метрів - співрозмовників знову розсадили на далекі кінці довгого столу. За годину до початку зустрічі Дмитро Пєсков на брифінгу для журналістів підтвердив, що зустріч пройде в такому антуражі, оскільки голова ФРН не здавав ПЛР-тест російським лікарям, передає " Медуза ".

- Так, буде такий само режим із запобіжними заходами (як і при зустрічі з Еммануелем Макроном. - Прим. авт.). Справді, вони будуть на більшій, ніж зазвичай, відстані. Але це аж ніяк не вплине ані на характер зустрічі, ані на її змістовність, ані на тривалість, - наголосив речник Путіна.

Дмитро Пєсков підкреслив, що до відмови канцлера здавати ПЛР-тест російським лікарям у Кремлі ставляться "абсолютно з повагою та розумінням". Москва не боїться, що шестиметровий стіл, що вже став знаменитим, якимось чином вплине або погіршить імідж Путіна і він здаватиметься "віддаленим" від співрозмовників і врешті-решт від російського народу.

– Це абсолютно тимчасові заходи. Вони пояснюються епідеміологічною обстановкою. Звичайно, у розпал такої хвилі епідемії вживаються особливі запобіжні заходи. При цьому коли є час провести додаткове тестування, такої дистанції немає. Коли немає часу і зустріч оперативно узгоджується - а їх набагато більше, ніж ви бачите по телевізору, - вони просто відбуваються на дещо більшій відстані. Нічого тут немає ані страшного, ані особливого. Ми живемо в такий час, який диктує особливі заходи, – зазначив Пєсков.

Шестиметровий стіл Путіна жваво обговорювався у соцмережах після зустрічі останнього з Еммануелем Макроном 7 лютого. Згодом з'ясувалося, що президент Франції не здавав ПЛР-тест російським лікарям (той, що він здав у Франції, їх не влаштовує), і в такому випадку апарат російського лідера тримає гостей на відстані від Путіна.

Олаф Шольц перед візитом до Москви, головна тема якого – скупчення військ РФ на кордоні з Україною та загроза вторгнення, зустрівся 14 лютого у Києві з Володимиром Зеленським. Канцлер за підсумками переговорів зазначив, що військова активність Росії поблизу українських кордонів нічим не виправдана, і наголосив на готовності Німеччини ввести проти РФ далекосяжні санкції у разі акту агресії. Водночас позиція ФРН щодо ембарго на постачання зброї в Україну залишається незмінною.

За кілька годин до початку переговорів Путіна і Шольца Держдума РФ демонстративно прийняла звернення до президента Росії із пропозицією визнати т. зв. "ЛДНР".