22 грудня
Завантажити ще

Переговори Зеленського та Шольца завершилися: різні оцінки щодо "Північного потоку-2" та очікування зустрічі лідерів "Нормандського формату"

Переговори Зеленського та Шольца завершилися: різні оцінки щодо
Фото: President.gov.ua

У Києві 14 лютого завершилися переговори президента України Володимира Зеленського та канцлера Німеччини Олафа Шольца. За словами українського лідера, на зустрічі обговорювалися конкретні гарантії захисту державної безпеки України та заходи щодо підтримки України та зміцнення її обороноздатності.

– Саме в Україні сьогодні вирішується майбутнє архітектури європейської безпеки, частиною якої є наша держава. Ми говорили про ключові підходи до цього дуже важливого процесу – необхідність закладання в цю архітектуру конкретних юридичних гарантій, здатних захистити державу Україна, - сказав Зеленський на спільній прес-конференції з Шольцем за підсумками переговорів у понеділок у Києві.

Він додав, що обговорив із канцлером Німеччини питання підтримки української економіки, енергетики та безпеки.

- Україна – надійний союзник та справжній форпост демократії у регіоні, без України створення дієвої архітектури безпеки в Європі неможливе. Тому сьогодні під час безпрецедентних викликів важливою є підтримка України з боку наших партнерів – підтримка у сфері безпеки, економіки, енергетики. Саме про це сьогодні б із паном Шольцем і говорили, - розповів Зеленський.

Зеленський в очікуванні домовленостей щодо зустрічі лідерів "Нормандської четвірки"

Українська сторона тепер очікує на досягнення домовленостей про проведення саміту лідерів "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, РФ) найближчим часом.

- Ми обговорили останні кроки у рамках мирного врегулювання… Ми очікуємо, що найближчим часом вдасться провести наступні переговори та домовитися про саміт лідерів N4, – сказав Зеленський.

Водночас лідери України та ФРН обговорили питання запровадження комплексного пакету санкцій проти ймовірної агресії.

– Моя позиція чітка: найдієвішим підходом у протидії агресії є застосування превентивних сигналів, – сказав Зеленський за підсумками зустрічі із Шольцем.

Різні оцінки "Північного потоку"

Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем зазначив, що Україна та Німеччина мають різні підходи до "Північного потоку-2".

- Ми обговорили ризики безпеки, пов'язані із "Північним потоком-2". І тут у нас є деякі розбіжності щодо оцінки. Я нагадав: наша позиція незмінна, ми розглядаємо "Північний потік - 2" на сьогодні виключно через призму енергетичних загроз та загроз для нас і для регіону. Ми чітко розуміємо, що це геополітична зброя, і тому Україна потребує енергетичних гарантій та гарантій безпеки, – сказав український президент.

Як зазначив президент України, він запропонував Шольцю розпочати стратегічний спільний діалог в енергетичній сфері.