Із закликом евакуювати людей з самого ранку виступили Фінляндія, Нова Зеландія, Австралія, Чорногорія та Північна Македонія. Близько години дня з такою ж заявою виступило МЗС Кувейту. Повідомлення оприлюднено на сторінці відомства у твіттері
- Міністерство закордонних справ Кувейту закликає підданих, які хочуть здійснити поїздки в Україну, відкласти їх до більш відповідного часу. Міністерство просить тих, хто перебуває в цій країні, покинути її, виходячи з міркувань безпеки, - наголосили у МЗС країни.
Незабаром з'явився заклик залишити країну для громадян Німеччини. У ФРН заразом повідомили про те, що призупиняють роботу консульства в Дніпрі.
- Напруга між РФ та Україною в останні дні продовжує зростати, при цьому спостерігається масштабна присутність та маневри російських військ поряд з українським кордоном. Не можна виключати можливість військового конфлікту... Якщо Ви перебуваєте в Україні, подумайте, наскільки це необхідно. Якщо ні – краще залишити країну найближчим часом, - йдеться у оновленій рекомендації щодо подорожей.
Там також повідомили про зупинення роботи консульства у Дніпрі.
У Міністерстві закордонних справ Бельгії також заявили, що радять підданим королівства утриматися від будь-яких поїздок на всю територію України і наполегливо рекомендують співвітчизникам, які вже перебувають там, покинути країну.
- Якщо ситуація загостриться, евакуацію з України не можна гарантовувати. Тому рекомендується покинути країну, поки це можливо, - йдеться у комюніке, опублікованому на сайті МЗС Бельгії.
Зовнішньополітичне відомство звертає увагу співвітчизників на те, що засоби зв'язку можуть бути серйозно порушені у разі раптового погіршення ситуації. Тому МЗС закликає підданих Бельгії, чия присутність в Україні "не є абсолютно необхідною", виїхати з країни.
У США ж заявили, що вивезуть із України частину дипломатів.
- Сьогодні Державний департамент США наказав виїхати з посольства США в Києві дипломатам, які не займають критично важливих посад, через постійні повідомлення про нарощування російських військ на кордоні з Україною, що вказує на можливість значних військових дій проти України, - йдеться у повідомленні посольства.
У відомстві наголосили, що, попри передбачливе скорочення дипломатичного персоналу, основна команда посольства залишиться в Україні. А також додали, що Державний департамент, USAID та інший персонал США у всьому світі «продовжуватиме прикладати невпинні дипломатичні зусилля і надаватиме допомогу для підтримки України та вирішення кризи, спричиненої Росією своїм військовим нарощуванням».
Водночас Посол Британії Мелінда Сіммонс та Глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас залишаються у Києві незважаючи на повідомлення інших країн про евакуацію. Про це дипломати написали на своїх сторінках у твіттері.
- Я залишаюся у Києві і продовжу працювати тут із основною командою. Посольство продовжує роботу, – повідомила Мелінда Сіммонс. Її заява була опублікована після поширення рекомендації для громадян Британії в Україні негайно виїжджати.
Глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас у свою чергу заявив, що залишається в Києві, незважаючи на повідомлення про те, що Євросоюз евакуює частину своїх дипломатів із країни.
– Я повторюю: я залишаюся в Україні, – уточнив він у твіттері.
Напередодні низка ЗМІ опублікувала матеріали з посиланнями на джерела про те, що Москва готова вчинити напад до завершення Олімпійських ігор у Пекіні – а саме 15 лютого. У МЗС України на тлі цих повідомлень закликали зберігати спокій. А також запевнили, що Україна додатково зміцнила здатність захистити безпеку держави та своїх громадян.