Завантажити ще

Лавров не виключив, що Росія також рекомендуватиме працівникам своїх дипмісій покинути Україну

Лавров не виключив, що Росія також рекомендуватиме працівникам своїх дипмісій покинути Україну
Фото: facebookcom\MIDRussia

Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що евакуація працівників низки західних посольств із Києва свідчить про те, що саме США та Великобританія можуть готувати якісь дії щодо України. Про це Лавров заявив на брифінгу у МЗС Росії 10 лютого.

Відповідно, російський міністр закордонних справ має намір порадити неосновному персоналу дипмісії РФ в Україні теж на якийсь час покинути країну.

- Ми вже задумалися самі: можливо, саме англосакси щось готують, якщо вони евакуюють своїх співробітників [з України]?. Ми теж подивилися на їхні дії і, мабуть, також порадимо неосновному персоналу наших дипломатичних установ на якийсь час поїхати додому, - сказав Лавров.

А В ЦЕЙ ЧАС

Англосакси називають дані розвідки "похмурими"

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що ставки дуже високі на фоні загрози російського вторгнення до України. При цьому він попередив, що наступні кілька днів, ймовірно, є "найнебезпечнішим моментом". Слова британського прем'єра цитує Sky News.

Глава британського уряду наголосив, що на кордоні з Україною зосереджено багато військових.

- Наші розвіддані, боюся сказати, залишаються похмурими. Ми бачимо, що на кордоні з Україною зосереджена велика кількість тактичних батальйонних груп. Це, ймовірно, найнебезпечніший момент упродовж наступних кількох днів у тому, що є найбільшою кризою безпеки, з якою Європа зіткнулася за останні десятиліття, - додав Джонсон.

Раніше Міністерство закордонних справ Канади оголосило про відкликання другорядних співробітників та членів сімей працівників посольства в Україні, цим же переймався уряд Австралії. До цього Держдепартамент США дозволив частині співробітників американського посольства залишити Україну із сім'ями. Низка країн звернулися до своїх громадян із закликом покинути Україну через непередбачуваність ситуації з можливою російською агресією.

В Україні евакуацію диппрацівників розкритикували, назвавши передчасним заходом.