Завантажити ще

Спор у справі про аварію МАУ можуть передати до Міжнародного суду - Іран відмовляється від переговорів

Спор у справі про аварію МАУ можуть передати до Міжнародного суду - Іран відмовляється від переговорів
Фото: REUTERS

Група країн, чиї громадяни стали жертвами збитого українського літака у Тегерані, може ініціювати передачу суперечки з Іраном до Міжнародного суду. Про це повідомляє " Укрінформ ".

- Зважаючи на відмову Ірану від переговорів у багатосторонньому форматі, постраждалими державами було прийнято рішення вдатися до інших способів притягнення Ірану до міжнародно-правової відповідальності та забезпечення відшкодування завданих збитків, - заявила заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

За її словами, статті Чиказької та Монреальської Конвенцій передбачають звернення однієї зі сторін до Міжнародного суду, якщо сторонам не вдалося вирішити суперечку шляхом переговорів.

- Згадані положення конвенцій є нашим покажчиком, який потребує розробки конкретного плану дипломатичних та юридичних дій. Саме на узгодженні такого плану дій зосереджено роботу Координаційної групи станом на сьогодні, - наголосила чиновниця.

Як зазначила замміністра, сім'ї загиблих в авіакатастрофі не залишаться "наодинці зі своїм горем", а жертви збитого МАУ не будуть забуті, скільки б для цього не знадобилося часу.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Літак МАУ рейсу PS752 "Тегеран-Київ" було збито іранськими військовими 8 січня 2020 року. Через кілька хвилин після зльоту борт спалахнув, після чого впав на землю. Жертвами трагедії стали 167 пасажирів та 9 членів екіпажу загинули. Серед них – громадяни України, Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії.

Влада Ірану визнала, що МАУ було збито їх ракетами. У Тегерані заявили, що лайнер був збитий через помилку оператора протиповітряної оборони, який визначив борт як "ворожу мету". Розшифровка чорних ящиків збитого в Ірані Боїнга підтвердила незаконне втручання у роботу пасажирського лайнера.