Під час виступу на Diia Summit лідерка партії «Слуга Народу» поділилася планами команди щодо цифровізації українського суспільства.
- У 2019 в сфері будівництва було запроваджено єдину електронну систему, що забезпечила максимальну відкритість і прозорість будівельної галузі та запустила реформу будівництва. Надалі цифрова трансформація має торкнутися й інших сфер: митниці, податкової, соціальної сфери, - заявила Олена Шуляк, яка свого часу була ініціаторкою закону про єдину електронну систему в містобудуванні.
За її словами ця система забезпечила максимальну відкритість та прозорість будівельної галузі. І вперше реалізували унікальний кейс – надання повністю автоматичних послуг, коли рішення ухвалює не чиновник, а система на підставі прозорого алгоритму й перевірки відповідних даних в інших реєстрах.
«Торік так почали працювати електронні послуги для категорії об’єктів СС1, а сьогодні ми запустили автоматичний дозвіл на будівництво. А це означає, що одна з найкорупційніших послуг в історії України нарешті йде в минуле», – зазначила очільниця партії. - Ми маємо повторити цей успішний досвід комплексної цифрової трансформації і в інших сферах – на митниці, в податковій, в соціальній сфері тощо.
За словами Олени Шуляк, цей унікальний досвід вже повторили для відкриття бізнесу – відтепер ФОПи з’являються автоматично, просто при реєстрації місця проживання.
Вона також анонсувала, що депутати спільно з урядом працюють над запровадженням унікальної програми «єПідприємець», що дозволить українському бізнесу отримувати увесь комплекс послуг, ліцензій та дозволів у кілька кліків.
А також Олена Шуляк виказала впевненість, що на наступному Diia Summit будуть презентовані результати й нових цифрових реформ.