Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
28 березня
Завантажити ще

Саакашвілі у суді загорнувся в український прапор, заспівав "Ще не вмерла..." і розповів про таємні зустрічі з Лукашенком

Саакашвілі у суді загорнувся в український прапор, заспівав
Фото: Відео зі знімком екрана facebook.com/radiotavisupleba

Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі у залі Тбіліського міського суду, де проходить слухання у справі про розтрату держкоштів до 9 млн ларі (близько $3 млн), заспівав гімн України. Відео з виконанням гімну з'явилося 9 лютого на сторінці політика у Фейсбуці.

Саакашвілі розпочав свій виступ з того, що назвав усі звинувачення безпідставними, звинуватив прокурорів та суд у корупції. Це викликало ажіотаж у залі суду та жваву перепалку сторін.

Після цього адвокати передали Саакашвілі український прапор та на телефоні включили гімн України, а колишній президент став підспівувати. Прапор України, за словами підозрюваного, йому передали українські депутати.

Фото: https://www.facebook.com/SaakashviliMikheil скрін відео

Фото: https://www.facebook.com/SaakashviliMikheil скрін відео

У суді екс-президент Грузії також повідомив, що після провалу в Україні, куди президенту РФ Володимиру Путіну "не дозволять вторгнутися", він вдасться до плану "Б" - анексії регіону Шіда-Картлі в Грузії.

- Сьогоднішній процес найганебніший у багатотисячній історії Грузії. Мене звинувачують у розтраті державних коштів, але не в їхньому привласненні. Тим часом чинні високопосадовці викрали з бюджету сотні мільйонів доларів для власних потреб, - заявив Саакашвілі.

Як уточнює "Інтерфакс-Україна", колишній президент показав знімки заміських будинків прем'єр-міністра Іраклія Гарібашвілі, голови Національної регулюючої комісії Давида Нарманія, прокурора у справі про розтрату Джарджі Циклаурі та інших чиновників.

Саакашвілі наголосив, що його звинувачують у таємних поїздках до різних столиць світу, але, за словами Саакашвілі, ці поїздки були державними.

- Я справді чотири рази відвідував Лондон і таємно зустрічався там із Лукашенком. Це була таємна дипломатія, і я вперше про це говорю публічно, - сказав Саакашвілі.

Паралельно з судовим процесом у дворі Тбіліського міського суду прихильники Саакашвілі знову влаштували мітинг на підтримку екс-президента зі скандуванням його імені та плакатами «#Freemisha». Саакашвілі вже покинув зал суду. Наразі сторона захисту допитує керівника Спеціальної служби державної охорони Анзора Чубінідзе.

У чому звинувачують Саакашвілі

У Тбіліському міському суді відбувається слухання у справі Міхеїла Саакашвілі за звинуваченням у розкраданні бюджетних коштів. У 2014 році Саакашвілі було пред'явлено звинувачення у розтраті на суму 8,8 млн ларі (близько $3 млн за поточним курсом).

За відомостями Генпрокуратури, значну частину цієї суми було витрачено у 2009-2012-х роках на особисті потреби Саакашвілі, зокрема «на оплату послуг закордонних кухарів, масажисток, косметологів, дизайнера», а також на придбання предметів розкоші, на оренду в ході закордонних поїздок яхт, літаків, на оплату витрат супроводжуючих осіб У цій справі також проходить депутат парламенту Грузії, колишній начальник охорони Саакашвілі Теймураз Джанашія.

У Грузії Саакашвілі проходить ще у кількох кримінальних справах. Своє затримання він вважає незаконним, а звинувачення на його адресу за будь-яким із проваджень - сфальсифікованими.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Екс-президент Грузії, нині громадянин України Міхеїл Саакашвілі, таємно прибув до країни морем у вантажному контейнері 29 вересня. 1 жовтня його було затримано у Тбілісі, після чого поміщено до в'язниці у місті Руставі, де він оголосив голодування. 8 листопада його без погодження з родичами та адвокатами перевели з в'язниці у місті Руставі до тюремної лікарні у Тбілісі (район Глдані). Згодом, 20 листопада, його було переведено до військового шпиталю у Горі, і Саакашвілі погодився припинити голодування.

Вже після затримання політика з'ясувалося, що він у стосунках з українським депутатом від "Слуги народу" Єлизаветою Ясько, яка кілька разів відвідувала його у СІЗО та тюремній лікарні. Також Міхо пише листи (не романтичні, а про свою боротьбу) іншим українським парламентаріям та Володимиру Зеленському.