Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Політологи про приїзд Макрона: Йому було важливо показати себе миротворцем напередодні президентських виборів у Франції

Політологи про приїзд Макрона: Йому було важливо показати себе миротворцем напередодні президентських виборів у Франції
Фото: President.gov.ua

Приїзд до України президента Франції Еммануеля Макрона не розв'язав інтригу навколо ескалації між Україною та Росією. Його двогодинна зустріч із Володимиром Зеленським не дала ясного розуміння, чого досяг і чого хоче досягти французький президент у протистоянні України та Росії.

Президент Франції хоче йти до кінця за Мінськими угодами

Французький лідер на брифінгу заявив, що Володимир Путін та Володимир Зеленський підтвердили відданість виконання Мінських угод. Але річ у тому, що Україна і Росія мають діаметрально протилежні погляди на їх імплементацію. Київ бачить спочатку припинення вогню, виведення військових формувань та повернення контролю над кордоном, а лише потім особливий статус та вибори у ОРДЛО. Москва добивається першочергового вирішення політичних питань та прямого діалогу України з «ЛДНР».

Напередодні зустрічі Володимира Зеленського та Еммануеля Макрона глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна ніколи не піде на такі вимоги.

І тут важливо зрозуміти, чий погляд поділяє Еммануель Макрон. На брифінгу після переговорів із Володимиром Зеленським він кілька разів ненав'язливо заявив про необхідність виконання Мінських угод.

Сьогодні це єдиний шлях до миру. Ми маємо просунутися далі. Є дискусії, як це зробити. Потрібно, щоб усі сторони дотримувалися своїх обов'язків. 10 лютого зустріч радників у Берліні. Цей процес продовжується. Ми маємо йти до кінця у питанні Мінських угод

, – заявив французький президент.

Але річ у тому, що Еммануель Макрон є прихильником виконання так званої «формули Штайнмаєра» до припинення вогню та виведення військових формувань, чого й добивається Росія. Французький лідер також прихильник перезавантаження та відновлення добрих відносин із Москвою. Крім цього, його зустріч із Володимиром Путіним тривала 6 годин, а з українським президентом – утричі коротше.

Макрон виглядав блідо

Єдине, що сказав Емануель Макрон на користь Києва, це те, що він є противником її «фінляндизації». Цей термін означає підпорядкування політики меншої країни політиці більшої сусідньої країни при номінальному збереженні суверенітету. Політичний термін виник у другій половині XX століття для характеристики радянсько-фінських відносин у період після Другої світової війни. Французький президент заявив, що ніколи не вживав і не є прихильником цього терміну.

Політолог Тарас Загородній переконаний, що Еммануель Макрон, говорячи про виконання «Мінська», має на увазі під цим безумовне виконання Києвом «формули Штайнмаєра» – спочатку особливий статус та вибори, а лише потім – виведення військ та припинення вогню.

- На брифінгу він сказав фразу про те, що Захід «добивається загальної системи безпеки в Європі, в рамках якої має пройти деескалація» між Україною та Росією. У перекладі з дипломатичної мови це означає, що Франція, Німеччина і навіть США хочуть підписати з Росією правила цієї безпеки, але заважає цьому Україна своєю непоступливістю у виконанні Мінських угод, - висловив свою думку експерт «КП в Україні».

Експерт-міжнародник Антон Кучухідзе припускає, що Еммануель Макрон дуже блідо виглядав на тлі візитів Бориса Джонсона та Реджепа Ердогана до України. Після зустрічі з Путіним очікувалося, що Макрон привезе від Путіна до Києва якийсь порядок денний за «Мінськом».

- А оскільки Макрон та Зеленський на брифінгу нічого про це не сказали, значить, нічого домовлено і не було. Президент Франції не зміг переконати Путіна вдатися до поступок. Росія на це не піде, бо вона вважає, що щодо України треба домовлятися лише зі США. Тобто Макрон зараз не тягне на роль миротворця, - сказав експерт.

Політолог Віталій Бала вважає, що Еммануелю Макрону головне було показати себе миротворцем напередодні цьогорічних виборів президента Франції.

- Французам буде дуже приємно відчувати, що вони, їхній лідер - головні на континенті після відходу Ангели Меркель. Крім того, Макрон розуміє, що він не зможе змусити Володимира Путіна піти на поступки Україні. Тому він тиснутиме на Володимира Зеленського, щоб той пішов на поступки Росії, - припускає політолог.