Завантажити ще

Ткаченко засудив Reuters за інтерв'ю з Пушиліним: Під соусом стандартів легітимізують тероризм

Ткаченко засудив Reuters за інтерв'ю з Пушиліним: Під соусом стандартів легітимізують тероризм
Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

Українська влада засудила авторитетне міжнародне інформаційне агентство Reuters за інтерв'ю з головою так званої "ДНР" Денисом Пушиліним. Своє негативне ставлення висловили міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та речник МЗС Олег Ніколенко.

- Останнім часом серед іноземних ЗМІ з'являється все більше публікацій чи інтерв'ю з так званими лідерами так званої республіки, визнаною українською державою як терористичне угруповання. Інтерв'ю записано в окупованому Донецьку. Останній подібний випадок трапився із Reuters – тому вирішив відреагувати.

Цитувати терористів я не збираюся, скажу лише, що їхня риторика майже за 8 років не змінилася і двома словами виглядає як «Путін памагі». Але в мене питання не до бойовиків, оцінку дій яких дасть або суд, або трибунал, а до журналістів, які під соусом стандартів давати інформацію всіх сторін – легітимізують тероризм. Водночас, даючи злочинцям майданчик для озвучування ідей Кремля, - заявив Ткаченко у своєму телеграм-каналі.

Міністр також закликав журналістів відвідувати тимчасово окуповану територію лише через українські пункти пропуску.

- Перетин інакше вважатиметься порушенням законодавства України та матиме відповідні санкції незалежно від того, журналіст якої країни його вчинив. Тому що, перш ніж їхати туди і писати, слід виважено обмірковувати, який внесок у підтримку тероризму це може зробити, - наголосив він.

Спікер МЗС Олег Ніколенко у своєму твіттері відзначив Reuters та написав, що на Донбасі – не сепаратисти, а російська окупаційна адміністрація.

- Привернення уваги до "довірених осіб" Росії створює хибну реальність, підриває зусилля із притягнення РФ до відповідальності за її злочини. Коли йдеться про безпеку Європи, відповідальна журналістика відіграє вирішальну роль, заявив представник міністерства.

Взяли інтерв'ю у Пушиліна та Ходаковського

7 лютого на сайті Reuters з'явилася новина "Лідер сепаратистів заявив, що повномасштабна війна на сході України може розпочатися будь-якої миті". Коментар голови так званої "ДНР" Дениса Пушиліна взяли в його кабінеті в Донецьку.

Пушилін сказав, що вони будуть змушені звернутися до Росії, якщо Україна "за підтримки західних країн перейде певну межу", оскільки є прогалини в озброєнні. У Reuters зазначили, що Денис Пушилін не надав доказів, коли заявив, що з української сторони існує "постійна загроза воєнних дій" та явні ознаки активної підготовки.

Цього ж дня вийшло інтерв'ю з командиром бригади «Восток» так званої "ДНР" Олександром Ходаковським. Він закликав Росію направити на Донбас 30 тисяч військовослужбовців, а також системи залпового вогню "Град" та "Ураган". Ходаковський заявив, що у разі ескалації їм потрібно мати щонайменше 40 тисяч людей з автоматичними гвинтівками на передовій. Він зазначив, що більшість "повстанських загонів" не хочуть продовження бойових дій, оскільки "воюють зі своїм народом".