21 листопада
Завантажити ще

Чиїм голосом каже влада: ДБР – ведучої санкційного телеканалу, а МЗС – дипломата-напівмарафонця

Чиїм голосом каже влада: ДБР – ведучої санкційного телеканалу, а МЗС – дипломата-напівмарафонця
Фото: Державне бюро розслідувань/YouTube

Від них країна дізнається про найсвіжіші офіційні новини внутрішньої і зовнішньої політики: з ким президент зустрівся і провів телефонні переговори, які угоди підписав міністр закордонних справ, якому політику сьогодні вручили підозру в скоєнні кримінального злочину, як вдалося запобігти теракту, що готується. Вони – прессекретарі держвідомств.

«КП в Україні» вирішила познайомити вас із найбільш публічними прессекретарями держорганів, людьми, які практично щодня проводять брифінги та дають телевізійні коментарі.

Тетяна Сап'ян, прес-секретар ДБР: телеведуча, яку можна замовити на весілля

Останнім часом прізвище Тетяни Сап'ян (див. головне фото) постійно рясніє в інформаційному полі. І не дивно, з кінця минулого року вона працює прессекретарем у Держбюро розслідувань. З її приходом до ДБР інформаційна політика відомства змінилася. Вона часто проводить брифінги та публічно коментує гучні кримінальні провадження: наприклад, розслідування держзради народного депутата Віктора Медведчука та п'ятого президента країни Петра Порошенка.

Якщо загуглити прізвище «Тетяна Сап'ян», ви практично не знайдете інформації. У Всесвітньому павутинні лише відомо, що Тетяна Сап'ян є медіаекспертом, у 2021 році проводила кілька тренінгів щодо комунікації з медіа для прокурорів.

Тетяна САП'ЯН: Для мене спорт – це, насамперед, здоров'я та гарний зовнішній вигляд, спілкування та просто невід'ємна частина життя

У мережі прессекретар ДБР відоміша під прізвищем Тетяна Хмельницька (Цвинтарна)! До того як потрапити до ДБР, Тетяна 7 років пропрацювала телеведучою на телеканалі «112-Україна», який у лютому 2021-го потрапив під санкції РНБО через антиукраїнську діяльність його власників – народних депутатів Тараса Козака та Віктора Медведчука. Більше того, Хмельницька була обличчям телеканалу: вела новини та програми «Виклик», «Голос народу». Також вона є автором програми «Заручники» – документального фільму, який складається з інтерв'ю із кадровими військовими, місцевими активістами, які потрапили в полон (а потім були звільнені) у ЛДНР.

Тетяна Хмельницька обожнює біг. Бере участь у благодійних марафонах. Не уявляє своє життя без спорту.

- Для мене спорт – це, насамперед, здоров'я та гарний зовнішній вигляд, спілкування та просто невід'ємна частина життя. Але не скажу, що прив'язана до чогось конкретного у спорті. Навпаки, люблю пробувати нове. Свого часу дуже захоплювалася бігом, танцями – сальсою та бачатою. А зараз – це півторагодинне тренування у тренажерному залі 3 рази на тиждень, - зізналася Тетяна Хмельницька в одному зі своїх інтерв'ю.

Прессекретар ДБР дотримується суворого правила: жодного дня без книжки – читати щонайменше 10 сторінок на день.

На сайті одного з івент-агентств анкета Тетяни Хмельницької досі опублікована як ведучої, яку можна замовити на свято. Ціна обговорюється індивідуально.

Світлана Оліфіра. Фото: facebook.com/walking.tree.7

Світлана Оліфіра. Фото: facebook.com/walking.tree.7

Світлана Оліфіра, прессекретар НАБУ: психолог-екофасілітатор за 700 гривень за годину

Як прессекретар НАБУ Світлана Оліфіра працює з 2015 року. Досить публічний та контактний комунікаційник.

«Майже десять років я працюю у сфері політичної журналістики, тож знаю цю кухню не лише зовні, а й зсередини. Це дозволило мені виховати в собі толерантність до оточуючих, уміння піднятися над ситуацією та тверезо проаналізувати те, що відбувається. Робота з політичними лідерами та активними громадянами дала мені розуміння процесів самоорганізації та саморегуляції, що відбуваються в суспільстві. З недавніх пір я є заступником виконавчого директора Асоціації політичних психологів України», - сказано у досьє Світлани Оліфіри на сайті «Самопознание.ру».

Прессекретар НАБУ має досвід психологічної практики із 2011 року. Спеціалізується на «особистісних, міжособистісних проблемах, сімейних відносинах, перехідних періодах, особистісній еволюції». На одному із сайтів, які пропонують послуги психологів, можна зустріти інформацію, що пів року тому консультація Світлани Оліфіри коштувала 700 гривень.

- Іду життям у ритмі джазу. Люблю великих кудлатих псів. Я вірю: Світ врятує кохання. Адже в кожному є його початок, - так характеризує себе Світлана Оліфіра.

Артем Дехтяренко. Фото: facebook.com/art.denko

Артем Дехтяренко. Фото: facebook.com/art.denko

Артем Дехтяренко, прессекретар СБУ: журналіст із досвідом походу в народні депутати

Ось уже рік прессекретарем СБУ працює Артем Дехтяренко. Йому 31 рік. За плечима шестирічний досвід роботи у пресслужбі найвищих держорганів. У 2016 році починав із референта у пресслужбі Секретаріату Кабміну України, а вже у 2019 році працював на посаді заступника відділу взаємодії у сфері публічних комунікацій Офісу прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. У відкритих джерелах можна зустріти інформацію про те, що Артем Дехтяренко брав участь у розробці бренду «Ukraine NOW».

У 2019 році безуспішно намагався стати народним депутатом за списками партії «Українська стратегія Гройсмана» (34-й номер виборчого списку партії). Після цього став радником з питань медіа міністра соцполітики Юлії Соколовської. Потім перейшов на роботу до МОЗ: був радником міністра Іллі Ємця, а потім прессекретарем відомства за міністра Максима Степанова. Саме він виступив із ініціативою проведення щоденних брифінгів міністра Максима Степанова.

А взагалі у прессекретарі прийшов із журналістики: працював у виданні «Комерсант-Україна», а згодом у онлайн-виданні «Апостроф». Писав здебільшого на політичні теми.

Олег Ніколенко. Фото: facebook.com/oleg.nikolenko.50

Олег Ніколенко. Фото: facebook.com/oleg.nikolenko.50

Олег Ніколенко, речник МЗС: дипломат, який може проїхати на велосипеді 120 км

З листопада 2020 року спікером МЗС працює Олег Ніколенко. Він, як і Тетяна Сап'ян, нерідко проводить брифінги та є досить публічним прессекретарем держвідомства. На його персональній сторінці у фейсбуці переважно робоча інформація.

У світ дипломатії Олег Ніколенко потрапив у 2008 році, коли пройшов конкурс на посаду аташе посольства України у Лівії.

- Починаючи з 2011 року, коли у Лівії спалахнула громадянська війна, завдання змінилися. Подекуди в екстремальних умовах наше посольство займалося евакуацією українських громадян. Довелося розлучитися з дружиною та новонародженим сином на довгі півтора року. Саме в цей період прийшло усвідомлене розуміння значення обраної професії, – зізнався дипломат.

Після повернення до Києва Олег Ніколенко продовжив займатись регіоном Північної Африки та Близького Сходу.

- Далі професійний шлях повів мене у сферу багатосторонньої дипломатії. Наступні п'ять років мені випала можливість працювати спікером постійного представництва України при ООН, - наголосив він.

Під час роботи в ООН Ніколенко був обраний на посаду віцеголови Комітету ООН з інформації, брав участь у реформуванні інформаційної політики ООН у контексті протидії пандемії COVID-19.

У старшій школі Ніколенко захоплювався іноземними мовами, історією та географією. Тому спочатку здобув філологічну освіту та став перекладачем з англійської та арабської мов, згодом – юристом-міжнародником і вже потім – дипломатом.

Спікер українського МЗС захоплюється спортом. Ніколенко – учасник багатьох напівмарафонів. Любить іноді покрутити й педалі. У липні минулого року у фейсбуці повідомив, що проїхав велосипедом 120 км! На подолання дистанції пішло 3 години 46 хвилин.

Одружений, виховує двох синів – Івана та Данила.

Сергій Никифоров. Фото: facebook.com/sergii.nykyforov

Сергій Никифоров. Фото: facebook.com/sergii.nykyforov

Сергій Никифоров, прессекретар президента: тележурналіст, земляк Зеленського

Ось уже понад пів року речником президента Володимира Зеленського працює 35-річний Сергій Никифоров, уродженець Кривого Рогу.

За освітою Сергій Никифоров – журналіст, випускник КНУ ім. Т. Г. Шевченка. У журналістиці з 2005 року: починав працювати на криворізькому телеканалі «Рудана», потім була робота на телеканалі К1, а потім кореспондентом на інформаційному телеканалі «24» та Першому національному.

Близько чотирьох років Сергій Никифоров жив у Франції (2012 – 2016 рр.), працював в українській редакції «Євроньюз».

«Мені подобалося представляти Україну в ньюзрумі, де люди пишуть багатьма мовами, особливо під час подій останніх 3 років. В Україні не оцінили цю нашу роботу, але не це, напевно, головне», - написав на своїй сторінці у фейсбуці Никифоров, коли стало відомо, що українська редакція «Євроньюз» припиняє свою роботу через відсутність фінансування.

Коли Никифоров повернувся до України, його запросили стати ведучим програми "Ранок чемпіонів" на телеканалі "Україна 24". Його співведучою стала Тала Калатай.

Як журналіст, Сергій Никифоров не вів активної діяльності в соціальних мережах. Свої думки про політику висловлював дуже рідко. Після призначення на пост прессекретаря глави держави його сторінка у фейсбуці перетворилася на робочий інструмент: публікує переважно коментарі Володимира Зеленського, анонсує заходи з главою держави. На відміну від своєї попередниці Юлії Мендель, Сергій Никифоров не потрапляє в безглузді скандали і конфузи (якщо не вважати гучне фото Сергія Никифорова, який фривольно позує на тлі монумента Вашингтона).

Сергій Никифоров одружений, виховує двох дітей.