3 червня
Завантажити ще

Лавров назвав "маячнею" заяви про фейкові відео з убитими задля вторгнення до України. А Кулеба не здивований - адже Росія підступна

Лавров назвав
Фото: flickr.com\mfarussia

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що не здивовані повідомленнями розвідки США щодо планів Кремля організувати провокацію для обґрунтування нового вторгнення в Україну. Про це під час брифінгу 4 лютого заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

- Сполучені Штати незадовго до оприлюднення цієї інформації поділилися з нами... Те, що було оприлюднено, нас не дивує. Ми з вами з 2014 року бачили чимало підступних дій РФ. Бачили, що вони ні перед чим не зупиняються, коли намагаються щось сфальшувати та звинуватити в чомусь Україну. Уся операція з окупації Криму відбулася під фальшивим прапором: солдати зняли з себе всі розпізнавальні знаки. Наразі принципово, що всі плани Росії розвінчуються, – наголосив Кулеба.

Кулеба додав, що українська сторона наразі чекає більше деталей від американських партнерів.

- Щодо української розвідки, то треба питання наразі направити їм, я поки що жодних звітів не бачив, - сказав міністр.

Міністр також зазначив, що Україна знала від США, що така інформація буде оприлюднена.

У свою чергу глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав інформацію "маячнею", передає ТАСС.

- Я читав, дивився в Інтернеті якісь заяви Держдепартаменту про те, що Росія готує фейкові відео з нібито атакою українських військовослужбовців на Донбасі. Маячня такого роду вигадок, а їх з кожним днем стає все більше, очевидна будь-якому більш-менш досвідченому політологу, – сказав Лавров.

Йдеться про розроблений РФ секретний план, згідно з яким повинні були бути оприлюднені сфабриковані фото та відео з нібито жертвами ЗСУ на Донбасі серед російськомовного населення. Фейки мали б стати приводом для нового російського вторгнення з метою «захисту громадян РФ». Про наявність такого плану, схваленого в російських верхах і курованого розвідкою РФ, повідомили 3 лютого CNN, Washington Post і New York Times.