5 червня
Завантажити ще

Олена Шуляк: Потрібно запроваджувати імперативний мандат для народних депутатів

Олена Шуляк: Потрібно запроваджувати імперативний мандат для народних депутатів
Фото: facebook.com/el.shuliak

Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк вважає, що імперативний мандат має застосовуватися не лише до місцевих, але й до народних депутатів. Про це вона заявила в ефірі «Українського радіо».

Вона розповіла, що днями одноосібно прийняла рішення про виключення Олександра Трухіна з партії, який завдав репутаційної шкоди. А також Трухіна було позбавлено посади голови Полтавської обласної організації. Але трудність у тому, що Олександр Трухін, як і раніше, залишається народним депутатом. З питання Трухіна та його правопорушення у ДТП збиратиметься фракція.

Ще 15 листопада, коли Шуляк тільки-но обрали головою партії, вона анонсувала, що планує змінити статут і створити дисциплінарну комісію, щоб розбиратися з випадками, коли народний депутат підозрюється у вчинках та поведінці, які не відповідають його званню. І якщо такі справи підтвердяться, то до такого порушника має бути застосований імперативний мандат. Наразі її ідеї виходять на фінішну пряму.

«Ми плануємо вже у лютому провести з'їзд, змінимо статут і одразу створимо дисциплінарну комісію, яка працюватиме. Ми мали ідеї на рівні фракції в парламенті створити етичну раду. На жаль, ця ініціатива так і не переродилася в якийсь дієвий орган, тому наразі партія бере на себе лідерство, і я обіцяю, що таку дисциплінарну комісію ми обов'язково запустимо», - пообіцяла Олена Шуляк.

Але цього замало. І голова партії вважає, що дискусія щодо імперативного мандату для народних депутатів має бути винесена на рівень парламенту.

«І наразі, мені здається, дуже добре чесно поговорити з усіма фракціями, з усіма депутатськими групами, щоб незалежно від того, яка це фракція чи партія, якщо народний депутат винен, він має понести покарання і насамперед скласти свій мандат», - впевнена Олена Шуляк.