24 травня
Завантажити ще

Олена Зеленська в ефектному пальті та брюках із завищеною талією зустріла дружину Ердогана і відкрила в "Софії Київській" аудіогід турецькою

Олена Зеленська в ефектному пальті та брюках із завищеною талією зустріла дружину Ердогана і відкрила в
Фото: facebook.com/olenazelenska.official

Перша леді України Олена Зеленська разом із Еміне Ердоган спільно відкрили у "Софії Київській" турецькомовний аудіогід. Про це дружина українського лідера написала 3 лютого на своїй сторінці у фейсбуці.

- Рада, що міжнародні зустрічі для мене цього року починаються з таких особливих гостей: приймаю в Україні першу леді Туреччини Еміне Ердоган якраз у день, коли відзначається 30-річчя дипломатичних відносин між нашими країнами, - написала Олена Зеленська.

Перша леді наголошує, що стосунки у неї з Еміне склалися справді особливі. Дружина Зеленського вдячна пані Еміне Ердоган за підтримку її проектів, зокрема, Саміту перших леді та джентльменів у Києві – перша леді Туреччини була однією з його учасниць.

- Сьогодні саме у місці проведення саміту – у Національному заповіднику «Софія Київська» – ми разом із шановною Еміне презентували турецькомовний аудіогід для екскурсій цією пам'яткою, – зазначила Зеленська.

Фото
Фото
03 Лютого 202217:25

Олена Зеленська обрала зустрічі з Еміне Ердоган елегантне чорне пальто з чотирма великими ґудзиками, на лацкані якого красувалася велика прямокутна брошка. Образ Олени Зеленської вінчав чорний берет, який дуже пасує першій леді. Під час спільної офіційної фотосесії виявилося, що на Олені Зеленській - брюки із завищеною талією (як і раніше, модний кльош) та блузка кольору "примула" з великим вишитым коміром.

Перша леді пояснила, що аудіогід – це пілотний проект Державного агентства розвитку туризму України та Турецького агентства зі співпраці та координації (TİKA Ukrayna Program Koordinasyon Ofisi). І це – зустрічний крок, адже раніше ми вже запустили кілька україномовних аудіогідів у пам'ятках Туреччини, втілюючи мій проект з «українізації» світових пам'яток та музеїв.

- Мови об'єднують нас і в буквальному сенсі: як точно зазначила перша леді Туреччини, в українській – понад три тисячі слів тюркського походження. І незабаром ми переведемо турецьку працю українського професора Григорія Халимоненка «Тюркська лексична скиба українського словника» – вона саме про це. Говоримо турецьким друзям: Ukrayna'ya hoş geldiniz – ласкаво просимо до України! – підсумувала Олена Зеленська.

Команда першої леді запустила понад 30 україномовних аудіогідів у всьому світі, і більшість із них припадає саме на турецькі пам'ятки. Заявлено і програму аудіогідів українською (нещодавно перші з них відкрилися у Львові) та англійською мовами для туристичних перлин України. Гід у "Софії Київській2 – перший в Україні турецькою мовою.