18 травня
Завантажити ще

Рада позбавила стипендії запорізького випускника, який відмовився навчатися в українському виші

Рада позбавила стипендії запорізького випускника, який відмовився навчатися в українському виші
Фото: F1Digitals/pixabay.com

Парламент ухвалив рішення про позбавлення запорізького випускника Олексія Чикалова державної стипендії у розмірі 100 тисяч гривень, яку він одержав за найкращий результат на зовнішньому незалежному тестуванні. Відповідне рішення було опубліковано на сайті парламенту.

Під час засідання Верховної Ради 1 лютого нардепи проголосували за проект постанови №6524 про позбавлення премії парламенту одного з найкращих випускників, який показав на ЗНО один із найкращих результатів. Підтримали рішення 263 нардепи. Причиною вказали продовження навчання в іноземному виші.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що випускники, які отримали премію Верховної Ради, мають бути зараховані у поточному році до українського ВНЗ, підписавши відповідний договір про навчання.

Йдеться про випускника ліцею "Логос" у Заорожжі Олексія Чикалова, який потрапив у 30-ку випускників, які отримали найвищі результати у ЗНО. Він здав ЗНО з фізики та хімії на 200 балів, загальна сума балів – 794. У зв'язку з цим Чикалов отримав від Верховної Ради стипендію у розмірі 100 тисяч гривень. Після здачі ЗНО він вступив до Харківського національного університету імені Каразіна, але пізніше забрав документи з вузу та поїхав навчатися за кордон.