Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Моравецький та Шмигаль у Києві обговорили новий газопровід між Польщею та Україною

Моравецький та Шмигаль у Києві обговорили новий газопровід між Польщею та Україною
Фото: kmu.gov.ua

Україна та Польща можуть побудувати новий газопровід, щоб передавати великі обсяги газу. Про це на брифінгу у Києві повідомив польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький.

- Ми говорили про розширення пропускної спроможності із заходу на схід, будівництво газопроводу, яке могло б передавати великі обсяги газу в найближчому майбутньому, - сказав він на брифінгу, передає DT.UA.

Згідно з повідомленням прес-служби Кабміну, глава українського уряду Денис Шмигаль сказав, що країни вважають перспективним імпорт газу з Польщі, зокрема з польського LNG-терміналу, а також зберігання природного газу польськими та європейськими компаніями у підземних сховищах газу України.

Також глави урядів обговорили подальшу протидію реалізації російського газопроводу до Німеччини «Північний потік-2».

- Не можна, з одного боку, висловлювати солідарність із Україною, а іншою рукою підписувати сертифікаційні документи "Північного потоку-2". Це не личить, - цитує Моравецького "Інтерфакс-Україна".

Денис Шмигаль додав, що з ініціативи президентів України та Польщі прем'єри розпочали діалог про швидкісну залізницю між Києвом та Варшавою, а також обговорили розвиток нових пунктів пропуску між країнами.

До речі

У вересні 2021 року гендиректор компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон говорив, що є кілька варіантів використання газотранспортних систем України та Польщі, які можуть завадити "Газпрому" диктувати умови у Європі. Один з них полягає в тому, що Польща купуватиме скраплений газ через свій LNG-термінал на березі Балтійського моря в місті Свиноуйсьце і через інтерконектор постачати українським ПСГ, звідки він може розподілятися по Європі.

Макогон зазначив, що між Україною та Польщею вже існують діючі газопроводи, які дозволяють обмінюватися газом обсягом до 7 млрд кубометрів на рік. Проте польська сторона має технічні проблеми з постачання значних обсягів газу до України. За його словами, Польща зацікавлена у проекті, оскільки готується повністю відмовитися від постачання газу з РФ.