Завантажити ще

Посольство Ізраїлю нагородило українських Праведників світу: Про кожну з історій порятунку можна зняти фільм

Посольство Ізраїлю нагородило українських Праведників світу: Про кожну з історій порятунку можна зняти фільм
Фото: facebook.com/IsraelinUkraine

Посольство держави Ізраїль в Україні разом із Національним музеєм історії України у Другій світовій війні провели 1 лютого церемонію вшанування Праведників народів світу. Про це повідомляє прес-служба посольства держави Ізраїль в Україні на своїй сторінці у Фейсбуку.

Представників п'яти українських сімей з Києва, Тернополя, Тернопільської, Рівненської, Дніпропетровської та Вінницької областей було визнано Праведниками народів світу за те, що вони хоробро рятували життя євреїв під час Голокосту.

Звання Праведників народів світу було присвоєно та особисто вручено послом Ізраїлю в Україні Міхаелем Болдським:

Петру Павловському (посмертно) та його братові Ігнату Павловському (посмертно) за порятунок Міхаеля Грінштейна та його батька Шмуеля, дружини, трьох дітей та двох родичів Ісаака Подєжви та Роні Шварцберг. Нагороди отримали онуки братів Анатолій та Володимир Павловські.

Фото
Фото
01 Лютого14:03

Олександрі Байнак (посмертно) за порятунок Хани Шварцман та Леоніда Ситковецького. Нагороду одержала правнучка Олександри Байнак Анастасія Миколаївна.

Марії Жосул (посмертно) за порятунок Белли Клеваневської. Нагороду отримала онука Марії Ольга Коханевич.

Павлу та Марії Натаровим (посмертно) за порятунок Раї Агранович-Задера. Нагороду одержала донька Праведників Іраїда Козачук.

- Про кожну з цих історій можна зняти фільм або написати книгу, і кожна з них варта цього. Що спільного між усіма цими людьми? Я думаю, що спільне насамперед у тому, що в умовах загального безумства, нелюдської ситуації вони зробили простий вибір – попри все залишатися людьми, - зазначив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський.

Раніше повідомлялося, що Андрій Єрмак на відкритті синагоги у Бабиному Яру у травні 2021-го заявив, що Праведники миру в Україні отримуватимуть державну стипендію. Він зазначив, що Україна посідає четверте місце у світі за кількістю Праведників.