Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
1 травня
Завантажити ще

Володимир Зеленський: Дату наступної зустрічі радників у Берліні погодимо найближчими днями

Володимир Зеленський: Дату наступної зустрічі радників у Берліні погодимо найближчими днями
Фото: кадр з відео youtube.com/watch?v=CwQl49tDPTk

Найближчим часом в Україну прибуде низка західних чиновників. Це свідчить, що ніхто не вирішує долю України за її спиною. Про це президент України Володимир Зеленський сказав під час свого виступу у Верховній Раді.

- Чутки, плітки, прогнози великих блогерів та Ванги не справдилися. Ніхто не вирішує нашу долю за нашими спинами. Це дуже важливо. Усі їдуть до нас. Нам готові підставити плече, а не підніжку, і ми за це вдячні нашим партнерам, - сказав президент.

Він додав, що Україна потребує внутрішньої єдності щодо зовнішніх справ. У зв'язку з цим минулого тижня було проведено переговори з 80 представниками інших країн, які є єдиними у підтримці України.

Серед іншого, зазначив президент, ведуться переговори про дату наступної зустрічі лідерів Нормандської четвірки. Все буде вирішено найближчими днями.

- Єдність розблокувала Нормандський формат, показала готовність до діалогу, дала надію на деескалацію та мирне врегулювання. Вперше з 2019 року всі чотири сторони погодили спільну підсумкову заяву. Ми активно працюємо, щоб найближчими днями погодити дату наступної зустрічі радників у Берліні, де, я сподіваюся, буде досягнуто домовленості щодо зустрічі лідерів Нормандської четвірки, - наголосив Зеленський.

Він також повідомив, що Україна, Великобританія та Польща працюють над новим форматом політичного співробітництва в Європі.

Остання зустріч радників лідерів країн Нормандського формату відбулася 26 січня у Парижі. За словами Зеленського, характер зустрічі був конструктивним.

За даними УНІАНу, наступні переговори радників лідерів України, Росії, Франції та Німеччини пройдуть у Берліні 10 лютого. У ході переговорів сторони повинні дотримуватись фундаментальних принципів, які підтримують європейську безпеку згідно зі Статутом ООН, установчими документами ОБСЄ, у тому числі передбаченими Гельсінським заключним актом та Паризькою хартією.