Завантажити ще

Плани Верховної Ради: створення слідчих комісій та перейменування сіл

Плани Верховної Ради: створення слідчих комісій та перейменування сіл
Фото: Григорій Константінов

У вівторок, 1 лютого, відкривається сьома сесія Верховної Ради поточного скликання. На урочисте засідання запрошено президента Володимира Зеленського, уряд, глав держвідомств та представників дипломатичних місій в Україні.

Першим питанням на порядку денному стоїть ухвалення проекту постанови про порядок денний сьомої сесії Верховної Ради. У документі понад тисячу законопроектів.

Далі депутати підкоригують список лауреатів щорічної премії Верховної Ради найкращим учасникам ЗНО з 2021 року. Раніше у списку було три прізвища, тепер два – Суховерська Ірина та Артем Шкіль. Кожен із них отримає по 100 тисяч гривень. Зі списку викреслили Олексія Чикалова, оскільки він передумав навчатися у Національному Харківському університеті ім. Каразіна. Нагадаємо, умовою присудження премії є отримання не менше 790 балів за 4 предмети, у тому числі 200 балів щонайменше за один із них, а також подальше навчання в українському виші.

Далі на порядку денному стоїть ще один освітній документ – проект ухвали про трансформацію санаторних шкіл. Внесуть зміни депутати і до законопроекту, який визначає пріоритетні напрямки розвитку науки та техніки.

Потім депутати займуться створенням чотирьох тимчасових слідчих комісій. Зокрема, вони хочуть створити ТСК із розслідування фактів, що призвели до окупації Криму. З-під сукна депутати дістали проект ухвали про створення ТСК з розслідування фактів корупції на підприємствах та установах, які підвідомчі Національній академії аграрних наук.

Ще одна ТСК стосується розслідування фактів корупції під час реалізації інфраструктурних проектів у Києві. Також депутати хочуть створити ТСК з розслідування фактів убивства судді Автозаводського райсуду Кременчука Олександра Лободенка та мера Кременчука Олега Бабаєва.

Далі депутати займуться питаннями ратифікації та перейменування населених пунктів. На порядку денному стоїть близько десяти документів, що вимагають ратифікації, та ще 4 про перейменування сіл. На цьому пленарна діяльність народних депутатів 1 лютого закінчиться. До 15 лютого народні обранці працюватимуть у комітетах та фракціях.