21 листопада
Завантажити ще

Плани Верховної Ради 1 грудня: Виступ президента, премії педагогів та соцгарантії «військовополоненим»

Плани Верховної Ради 1 грудня: Виступ президента, премії педагогів та соцгарантії «військовополоненим»
Фото: president.gov.ua

Труднощі доступу та експерименти з форматом виступу Зеленського

У залі Верховної Ради на главу держави очікують до 10.00. Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія напередодні попередив колег та журналістів, що 1 грудня доступ до парламенту, можливо, буде утруднений, оскільки очікуються акції протесту.

- Буде заблоковано входи, виходи, під'їзди. Я думаю, що поліція зробить просто коридор, як вона робить під час масових мітингів, щоб народні депутати та акредитовані журналісти могли заходити до зали, — сказав 30 листопада у кулуарах Верховної Ради Давид Арахамія і при цьому наголосив, що не знає, як в умовах мітингу та блокування проходу до Ради забезпечать проїзд запрошеним дипломатам.

Як і прогнозувала «КП в Україні» цього разу, окрім урядовців, голів ОДА, керівників силових та правоохоронних відомств, голів ЦВК, ВРЮ, ЗСУ, КСУ та іноземних послів, у Раді запросять і представників громадськості. Голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував спікеру Верховної Ради Руслану Стефанчуку перелік із майже ста прізвищ «активістів», яких слід запросити на виступ президента: військових, матерів загиблих в АТО/ООС воїнів, лікарів, учених, чорнобильців, вчителів, науковців, інженерів.

- Хороша ініціатива, я вважаю, що на кожне суспільно важливе голосування у Раді треба запрошувати громадськість, а сам парламент має бути максимально відкритим, - оцінив ініціативу Офісу президента народний депутат Олександр Качура. У свою чергу, народний депутат Олексій Гончаренко уточнив, що всі ці запрошені люди отримають 1 грудня нагороди з нагоди 30-річчя референдуму про проголошення незалежності України.

На виступ президента Володимира Зеленського перед народними депутатами виділено близько години.

Премії для випускників-відмінників та спрощення життя ВПО

Далі депутати хочуть розглянути пакет освітньо-заохочувальних проектів постанов. Так, слуги народу хочуть присудити премії Верховної Ради 30 педагогічним працівникам установ дошкільної, шкільної та позашкільної освіти. Перелік премованих осіб додається. Загальний розмір премії становить 60 прожиткових мінімумів, тобто близько 132 тисячі гривень. Ще одним документом депутати хочуть присудити 30 премій молодим вченим. Також слуги народу планують розглянути проект постанови про заснування премії Верховної Ради для учасників ЗНО з найкращими результатами. Згідно з документом, право на премію у розмірі 100 тисяч гривень мають 30 випускників шкіл з усієї України, які отримали з 4 предметів ЗНО понад 790 балів. Але щоб отримати таку велику премію, випускники мають виконати одну умову - продовжити навчання в українських вишах. Якщо ж хтось із випускників вирішить здобувати вищу освіту за кордоном, він не зможе отримати гроші.

Для розгляду у першому читанні є законопроект про спрощення видачі документів внутрішньо переміщених осіб.

- Ми пропонуємо низку змін. Зокрема, скоротити термін затвердження рішень про взяття на облік переселенців з 15 до 7 робочих днів, врегулювати проблему отримання житла та надання низьковідсоткових кредитів для цього, збільшити термін можливої відсутності переселенця за місцем проживання з 2 до 6 місяців, а у разі обґрунтованих причин – до 9 місяців, – пояснив суть законопроекту народний депутат Максим Ткаченко.

Далі депутати призначать позачергові вибори до кількох ОТГ. У першому читанні слуги народу хочуть розглянути президентський законопроект про соціальний та правовий захист осіб, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та членів їхніх сімей.

- Законопроект 6104 унормує підстави для встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Документом передбачається створення спеціального постійно діючого органу – Комісії щодо встановлення факту позбавлення особистої волі внаслідок збройної агресії проти України. Законопроект також передбачає виплату грошової допомоги особам, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, – сказала народна депутатка Марія Мезенцева. Розмір та порядок виплат додатково має встановити Кабмін.