3 червня
Завантажити ще

Ірина Венедиктова підписала підозру "слугі народу" Сергію Кузьміних: Жаль, що оступився

Ірина Венедиктова підписала підозру
Фото: facebook.com/Кузьміних Сергій

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова підписала підозру народному депутату від "Слуги народу" Сергію Кузьміних. Про це вона повідомила на своїй сторінці у фейсбуці.

- Минулої п'ятниці детективами НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП було затримано народного депутата України 9 скликання. Депутат підозрюється у скоєнні злочину з використанням своїх посадових повноважень та впливу. Йдеться про правопорушення у сфері медицини. Медицини, на яку сьогодні держава виділяє колосальні кошти та небезпідставно, звісно. Прикро. Нема чого і додати.

Упевнена, що Президент України, парламентарі, члени КМУ вкладали зовсім інший зміст у процеси, пов'язані з розвитком та підтримкою охорони здоров'я – зовсім не той, з яким зіткнулися у цьому випадку детективи та прокурори.

Якщо для когось із правоохоронців відзвітувати про розкритий злочин – це елемент виду спорту змагання, то для мене ні. Я з болем змушена констатувати ці факти та сподіватися, що їх буде менше. Особливо, коли ми говоримо про людину, брат якої чинив подвиги в ім'я нашої держави та її громадян.

Але кримінальну юстицію влаштовано так, що попередні досягнення не конвертуються в імунітет від прокурорів. Мені щиро шкода, що ця людина оступилася.

Підозра мною підписана. Далі своє слово скаже суд, – написала вона.

НАБУ 28 січня повідомило, що чинного народного депутата викрили на гарячому, при отриманні неправомірної вигоди в 558 тисяч гривень. За даними слідства, він отримав кошти за сприяння в укладанні контрактів між приватними компаніями та лікарнею у Житомирській області.

Сергій Кузьміних потрапив до Верховної Ради, вигравши вибори в окрузі №67 у Житомирській області. Він голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності комітету Верховної Ради зі здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Кузьміних – засновник благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд братів Кузьміних». Брат Сергія, підполковник ЗСУ, командир 90-го батальйону 81 бригади Олег Кузьміних, перебував у полоні так званої "ДНР". Мета фонду – допомога військовослужбовцям, які отримали поранення у зоні бойових дій на сході України.

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що заслуги перед країною не є амністією.