Завантажити ще

У ДБР повідомили, що Петро Порошенко відмовився підписувати протокол

У ДБР повідомили, що Петро Порошенко відмовився підписувати протокол
Фото: Ратынский Вячеслав / УНИАН

Прийшовши на допит до ДБР, п'ятий президент України й нині народний депутат України Петро Порошенко відмовився від надання свідчень слідчому та залишив приміщення ДБР. Також він відмовився підписувати протокол, що документально зафіксовано, повідомили у прес-службі ДБР.

У відомстві додали, що про наступну дату виклику буде повідомлено додатково.

У свою чергу адвокат політика Ілля Новіков запевнив, що відмова Петра Порошенка не була «якоюсь несподіванкою" для слідчих.

– Ми чітко розуміємо, що вони знали заздалегідь, що інформації вони не отримають сьогодні. Нам була дана відповідь на звернення адвокатів, що слідство вже встановило все, що їм потрібно… Вони казали, що їм начебто все ясно. Що була зрада, що було сприяння терористичній діяльності, - зазначив Новіков.

Він також підтвердив, що зустріч Порошенка у ДБР була дуже короткою через відмову політика давати свідчення. І зазначив, що вони оголосили про відведення слідчому «через систематичні порушення закону»

- (Порушення) полягають у тому, що він (слідчий) систематично намагається надсилати виклики з порушенням терміну. Тому що ви знаєте, що також, відповідно до статті 135, виклик на будь-яку слідчу дію, у тому числі й на допит, може бути відправлений на 4-й день рахуючи з дня, коли він відправляється. Порошенко неодноразово намагалися викликати того ж самого дня, коли начебто вручався виклик, - пояснив Новіков.

Прокоментував він також зрив засідання Апеляційного суду Києва. За словами Новікова, те, що сталося, «було зроблено спеціально».

- Це не якась спецоперація – привести коробку з паперами з Печерського суду до Апеляційного суду. Якщо цього не сталося, значить, цього хтось хотів. І це не ми. Тому що ми ставили питання про відміну обмежень, через які Порошенко не може відвідувати зустрічі і навіть не може без дозволу слідчого пересуватися поза Київською областю, - заявив адвокат.

ДБР запросило Порошенка 26 січня. Того ж дня відомство звернулося до політика з проханням «припинити маніпулювати громадською думкою і нарешті розпочати виконувати рішення суду щодо обрання йому запобіжного заходу».

Звернення було оприлюднено ДБР після того, як 24 січня Порошенко прибув до будівлі відомства, а за сім хвилин пішов, не дочекавшись слідчого. У прес-службі додали, що, незважаючи на короткий візит, команда Порошенка "встигла зняти відео, ніби на нього в ДБР ніхто не очікував, хоча адвокатам було точно відомо, що слідчий підійде до них через кілька хвилин".

20 грудня 2021 року Петру Порошенку повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада") та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 ("Сприяння діяльності терористичної організації") КК України.

19 грудня Печерський райсуд Києва обрав політику запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. 28 січня Київський апеляційний суд переніс розгляд апеляції на 11 лютого. Причина – до суду не надійшли матеріали кримінальної справи. Адвокати Порошенка запевнили, що були готові до розгляду апеляцій у п'ятницю, а перенесення слухання пов'язане із тиском на Офіс генпрокурора.