21 листопада
Завантажити ще

Українські бійці вперше випробували у справі гранатомети NLAW, які приїхали з Великої Британії

Українські бійці вперше випробували у справі гранатомети NLAW, які приїхали з Великої Британії
Фото: REUTERS/Gleb Garanich

У п'ятницю, 28 січня, відбувся завершальний етап підготовки першої групи військовослужбовців ЗСУ - майбутніх інструкторів з підготовки операторів протитанкових ракетних комплексів NLAW, випускники курсу здійснили практичні пуски з цих ПТРК. Про це 28 січня повідомляє "АрміяInform".

Підготовка відбулася у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного.

На відповідних рубежах від 300 до 600 м було встановлено мішені: бойова машина піхоти, САУ та МТ-ЛБ. Вогонь вели з різних дистанцій та позицій: з дому через вікно, з окопа, з бойової машини. Усі цілі були вражені.

За словами представника Головного управління доктрин та підготовки ГШ ЗСУ Миколи Губеня, підготовка інструкторів ПТРК відбулася у найкоротші терміни.

- Усього три дні на теорію й тактику та два дні на практичне застосування, - сказано у повідомленні.

За п'ять днів підготовлено близько 40 інструкторів ПТРК NLAW. Вони роз'їдуться певними підрозділами, щоб підготувати нових фахівців.

З наступного тижня до 184 НЦ прибуде ще близько 20 військовослужбовців, щоб здобути спеціальність оператора ПТРК NLAW.

Великобританія передала Україні близько 2000 протитанкових комплексів NLAW, які вважаються одними із найефективніших сучасних гранатометів для ведення боїв у містах.

NLAW - це «Джавелін» для коротких дистанцій, який вражає ціль за технологією «вистрілив та забув». З моменту включення до моменту захоплення мети та запуску достатньо 5 секунд. Гранатомет для стрілянини саме із закритих приміщень, що має важливе значення для боїв у місті. Гранатомет одноразовий, це дозволяє оптимізувати вагу – 12.5 кг. Максимальна дальність прицільної стрілянини для старих модифікацій 600 метрів, для нових – 800 метрів. Тандемна бойова частина пробиває 500 мм броні.