Схоже, загроза нападу російських військ на Україну з Білорусі не позбавлена підстав. Москва і Мінськ готуються до спільних навчань на території Білорусі у лютому, в яких відпрацьовується сценарій нападу на «третю країну» - зрозуміло яку.
Російські військові та техніка почали прибувати до Білорусі для участі у перевірці сил реагування двох країн, яка має пройти поблизу західного кордону з Польщею та Литвою, а також неподалік південної ділянки кордону з Україною.
Навчання під назвою «Союзна рішучість – 2022» пройдуть у два етапи. Вони розпочнуться 9 лютого та завершаться 20 лютого. До речі, саме на цей час, за даними західних союзників Києва, Росія планує наступ на Україну. На територію Білорусі з Росії буде перебазовано 12 літаків Су-35, два дивізіони систем ППО С-400 та дивізіон зенітних ракетно-гарматних комплексів «Панцир-С».
У міноборони Білорусі заявили, що на першому етапі навчань обидві сторони відпрацюють розгортання військ, оборону військових об'єктів та оцінку можливостей протиповітряної оборони. На другому етапі відпрацюють «знищення незаконних збройних формувань і диверсійно-розвідувальних груп противника». П'ять полігонів та чотири аеродроми будуть задіяні у спільних навчаннях, уточнили у білоруському військовому відомстві.
«Республіка Полісся» та «Північна Федерація» воюватимуть із «Західними».
Але найцікавішим у цих навчаннях є їхній сценарій. Як розповів начальник Генерального штабу Збройних сил Білорусі генерал-майор Віктор Гулевич, на маневрах «Західним» (США та НАТО) протистоятимуть «Республіка Полісся» (Білорусь) та «Північна Федерація» (Росія).
А після того, як «Західним», за легендою навчань, не вдасться ініціювати внутрішній конфлікт у «Республіці Полісся», вони розпочнуть реалізацію найбільш радикальних заходів. «Використовуючи підконтрольні терористичні організації та опозицію, спровокували збройний конфлікт із сусідньою із Союзною державою Республікою Дніпровія (Україна)».
Після цього, за словами Віктора Гулевича, за легендою навчань, «Західні» вимагали від «Республіки Полісся» припинити посягання на демократичні права, звільнити політичних ув'язнених та передати владу справжнім лідерам країни.
А коли була відмова на ці вимоги, то «Західні» за короткий термін сформували військове угруповання, у тому числі на західних територіях «Дніпровії», і «розв'язали агресію проти Союзної держави». Віктор Гулевич розповів, що у відповідь на це «Республіка Полісся» та «Північна Федерація» прагнуть забезпечити стабільність у регіоні, а також зберегти свою цілісність та незалежність.
Олег Жданов, експерт з питань міжнародної безпеки:
- Імовірність справжньої війни та агресії з боку Білорусі зараз досить низька. Але з військового погляду Росія та Білорусь відпрацьовують свої плани на перспективу, в яких розглядають Україну – «Дніпровію» як свого ворога. Їхні навчання спрямовані на два вектори - на захід і на південь. Мета навчань – показати свої можливості та свої наміри. А Україні треба звикати до того, що тепер, за легендою російсько-білоруських навчань, ми завжди будемо їх противниками.
Сергій Грабський, військовий експерт:
- Наразі і на найближчу перспективу напад на Україну з боку Білорусі неможливий. Тому що кількість та якість підготовки білоруської армії виключає напад на Україну. Що ж до угруповання російських військ у цій країні – їх недостатньо для наступу на Україну. Воно оцінюється в 10 батальйоно-тактичних груп у кількості 13 тисяч військових, а цього явно замало для повноцінного нападу. А те, що Україна за сценарієм навчань виступає ворогом Білорусі, свідчить, що ми вже не можемо вважати цю країну дружньою.