Завантажити ще

У Могилянці нарешті обрали ректора. Вибори виграв ексміністр освіти Сергій Квіт

У Могилянці нарешті обрали ректора. Вибори виграв ексміністр освіти Сергій Квіт
Фото: facebook.com/serhiy.kvit.3

Ректором Києво-Могилянської академії обрали колишнього міністра освіти та науки, екснардепа від БПП Сергія Квіта. Він виграв другий тур виборів, який відбувся у четвер, 27 січня. Про це повідомили у телеграм-каналі " Вибори президента КМА ".

- Результати другого туру виборів президента КМА. У дужках подаємо частину від усіх, хто проголосував у ІІ турі (445). Квіт - 235 (52,80%); Гуменна - 191 (42,92%); Проти всіх – 18 (4,04%); Зіпсовано – 1 (0,22), – навели результати голосування.

Вибори проходили у четвер з 9:00 до 15:00 у Культурно-мистецькому центрі академії. Вдень на ділянці стався інцидент – одну скриньку з бюлетенями вкрали люди в масках, а іншу облили зеленкою. Викрадену скриньку знайшли, бюлетені з неї визнали дійсними.

Ректора Києво-Могилянської академії кілька разів не могли обрати, оскільки жоден кандидат не набирав 50%. Міністерство освіти та науки оголосило конкурс ще у серпні 2020 року. У вересні 2021-го суперниця Квіта Олександра Гуменна набрала у другому турі найбільше голосів, але менше 50%. Вона – доцент, декан факультету економічних наук.

Сергій Квіт був президентом Києво-Могилянської академії у 2007-2014 роках, він доктор філологічних наук, професор. У 2014 році Квіт обрався нардепом восьмого скликання від Блоку Петра Порошенка, але незабаром склав депутатський мандат через призначення міністром освіти та науки. Квіт обіймав цю посаду у 2014-2016 роках за прем'єра Арсенія Яценюка.

У березні 2021 року вибори ректора КНУ імені Шевченка виграв кандидат філософських наук, проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров. У перегонах брав участь колишній голова Верховної Ради Володимир Литвин, проте він не вийшов у другий тур.