Завантажити ще

Росія розпочала масштабні навчання в Чорному морі: задіяли понад двадцять кораблів

Росія розпочала масштабні навчання в Чорному морі: задіяли понад двадцять кораблів
Фото: facebook.com/vmf.press

Чорноморський флот Росії 26 січня розпочав великі військові навчання - у море вийшли понад 20 кораблів. Маневри відбуваються на тлі загрози можливого вторгнення РФ до України. Про початок навчання повідомляється на сайті Міністерства оборони Росії.

Росія задіяла фрегати, сторожові кораблі, малі ракетні кораблі та ракетні катери, десантні кораблі, малі протичовнові кораблі, і навіть тральщики. Екіпажі кораблів повинні провести низку навчань та тренувань. Зокрема, щодо організації зв'язку, безпечного маневрування в районах з інтенсивним судноплавством та організації протиповітряної оборони в морі.

Чорноморські навчання входять до плану військово-морських навчань, запланованих Росією на січень-лютий 2022 року (наприклад, цього тижня розпочалися навчання Балтійського флоту неподалік Ірландії - невдоволення влади цієї країни). Метою навчань називають відпрацювання дій флоту та повітряно-космічних сил для «захисту російських національних інтересів у Світовому океані».

За даними Міноборони РФ, окремі навчання мають бути також проведені у Середземному, Північному, Охотському морях, у північно-східній частині Атлантичного океану та у Тихому океані.

Загалом військове відомство РФ планує залучити до участі в навчаннях близько 10 тисяч військовослужбовців, понад 140 бойових кораблів та суден забезпечення, понад 60 літальних апаратів та 1000 одиниць військової техніки.

Раніше повідомлялося, що республіка Білорусь запланувала провести спільні з РФ військові навчання у лютому 2022 року. Нібито для участі в них у цю країну з РФ перекидається озброєння (в т.ч. винищувачі, ЗРК, десантні з'єднання), проте частина військ РФ виявлена в районах Білорусі, які не заявлені як локації для навчань, проте розташовані лише за 200 кілометрів від Києва. У ЗСУ вважають ймовірним, що після закінчення навчань та Олімпіади в Пекіні (20 лютого) Росія може здійснити вторгнення з території Білорусі.