Завантажити ще

Яку зброю Україна вже отримала від Заходу

Яку зброю Україна вже отримала від Заходу
Фото: ВПС США/Маурісіо Кампіно/Роздатковий матеріал через REUTERS

На тлі хвилі новин про можливу загрозу російської агресії деякі країни Заходу почали активне постачання озброєння до України.

Київ отримає «афганські» гелікоптери.

Сполучені Штати планують передати Україні гелікоптери Мі-17, які раніше призначалися для Афганістану. "Ми також нещодавно повідомили Конгресу, що плануємо відправити гелікоптери Мі-17", - заявила прес-секретар Білого дому США Джен Псакі.

Мі-17 – це базовий багатоцільовий та транспортний вертоліт. У вантажній кабіні можуть розміщуватися 30 десантників на відкидних сидіннях, а в санітарному варіанті - 12 поранених на ношах або до 20 поранених, включаючи 3 на ношах і 17 сидячи.

На ньому встановлено 8 кулеметів та два кулемети ПКТ у носовій та кормовій рухомій установках.

Захист членів екіпажу та стрільців забезпечений броньованими плитами. Для захисту від ракет "повітря-повітря" та "земля-повітря" гелікоптер оснащений активною й пасивною системами захисту.

За словами Псакі, "США направили більше оборонного озброєння до України, ніж будь-хто в історії".

- Минулого тижня ми також зобов'язалися надати ще 600 млн доларів на оборону. Усього з 2014 року допомога становить $1,2 млрд. Крім того, ми дозволили нашим партнерам та союзникам надавати Україні американське озброєння, – зазначила спікер Білого дому.

Фото: Piotrek Bozyk/Planesportters.net

Фото: Piotrek Bozyk/Planesportters.net

ТТХ МІ-17
 • Максимальна швидкість - 250 км/год
 • Крейсерська швидкість - 230 км/год
 • Максимальна дальність польоту з основними баками – 610 км.
 • Практична стеля – 6 000 м
 • Максимальна злітна маса – 13 000 кг.
 • Максимальне корисне навантаження на зовнішній підвісці - 4000 кг.
 • Максимальне корисне навантаження у транспортній кабіні - 4 000 кг.
 • Літній екіпаж - 3 особи
 • Пасажири (на пасажирських кріслах) – до 26 осіб.

…і нові партії Javelin

Як повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на офіційних осіб у Вашингтоні, Естонія, Латвія та Литва отримали дозвіл у США (згідно з правилами експортного контролю продажу зброї. – Прим. ред.) передавати Україні американські протитанкові ракетні комплекси (ПТРК) Javelin та переносні зенітно- ракетні. комплекси (ПЗРК) Stinger.

- Сьогодні ми маємо всі необхідні погодження від США для відправки зброї. Цим ми показуємо, що підтримуємо Україну не лише на словах, а й насправді. Союзники єдині, але завжди потрібні ті, хто виявляє ініціативу, Естонія, безперечно, є однією з таких країн, - заявив міністр оборони Естонії Калле Лаанет.

 

Javelin – це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Призначений для ураження бронетехніки і малошвидкісних цілей (гелікоптерів, БПЛА, що заходять на посадку гвинтомоторних літаків). Серійний ПТРК третього покоління. Прийнято на озброєння Армії США у 1996 році. Успішно застосовувався під час Іракської війни та інших збройних конфліктів. Вартість одного комплексу в комплекті з 6 ракетами становить від 600 тис. доларів для США та союзників та до 1,4 млн доларів на експорт.

Javelin. Фото: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Javelin3.jpg

Javelin. Фото: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Javelin3.jpg

ТТХ Javelin
 • Маса, кг 11,8
 • Довжина, мм 1100
 • Екіпаж (розрахунок), чол.

Stinger - це американський переносний зенітно-ракетний комплекс (ПЗРК), призначений для ураження повітряних цілей, що низько летять (літаків, гелікоптерів, БПЛА), крім того, забезпечує можливість обстрілу неброньованих наземних або надводних цілей. Один із найпоширеніших ПЗРК, що є на озброєнні 30 держав, а також низки національно-визвольних рухів та організацій. Кількість вироблених ракет Stinger всіх моделей перевищила 70 тисяч штук.

Stinger. Фото: SSGT DANNY PEREZ, U.S. Air Force - Still Image: DF-ST-86-05165ПочатокОрганізовано в Листопад 2008 до:Wikipedia (log) by Koalorka (talk)., Громадське надбання, https://commons.wikimedia.org/w/index.php? curid=7046106

Stinger. Фото: SSGT DANNY PEREZ, U.S. Air Force - Still Image: DF-ST-86-05165ПочатокОрганізовано в Листопад 2008 до:Wikipedia (log) by Koalorka (talk)., Громадське надбання, https://commons.wikimedia.org/w/index.php? curid=7046106

ТТХ Stinger
 • Максимальна дальність: 4,8-8 км
 • Максимальна висота мети: 3,8 км

Окрім цього, Україна отримала від США нову партію одноразових гранатометів M141 Bunker Defeat Munition, або SMAW-D. Це ручна одноразова реактивна граната, призначена для руйнування польових споруд фортифікації, пророблення проходів у загородженнях, стінах будівель. Снаряди SMAW-D здатні знищувати й легкоброньовану техніку.

Граната має 83-мм фугасну бойову частину HEDP (High Explosive Dual Purpose), що містить 1,1 кг вибухової речовини з подвійним режимом роботи підривника. Така граната здатна пробити до 20 см бетону або 30 см цегляної стіни. Ефективна дальність ураження мети – до 500 метрів.

Британія поставила дві тисячі протитанкових гранатометів NLAW

Вони призначені для знищення танків за умов міста. Комплекс NLAW (Next Generation Light Anti-tank Weapon) – це шведсько-британський переносний протитанковий ракетний комплекс. Він був розроблений шведською компанією Saab AB спільно з британським відділенням компанії Thales на замовлення Міноборони Великої Британії. Серійно виробляється з 2009 року та вже перебуває на озброєнні близько 10 країн світу.

NLAW є ручним одноразовим протитанковим гранатометом із ефективною дальністю стрільби до 600 метрів, а у версії з 2015 року – до 800 метрів. Загальна вага системи складає 12,4 кг. При цьому ракета має діаметр 150 мм, а калібр тандемної кумулятивної бойової частини – 105 мм. Вона здатна вражати цілі як по лінії польоту - в лоб (для ураження легкоброньованої техніки чи дзотів),так і зверху (для ураження танків). Як і Javelin, ракетний комплекс NLAW працює за принципом "вистрілив та забув".

Фото: MKFI - власна робота, Громадське надбання, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43480928

Фото: MKFI - власна робота, Громадське надбання, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43480928

ТТХ NLAW
 • Вага: 12,5 кг
 • Довжина: 1016 мм
 • Калібр: 150 мм
 • Швидкість: 200 м/с
 • Дальність стрілянини 800 м (максимальна)
 • Розрахунок: 1 особа

Канада хоче озброїти українську територіальну оборону

Ця країна розглядає можливість відправлення партії стрілецької зброї та військового спорядження до України на тлі загрози вторгнення Росії. Як повідомляє телекомпанія CBC, йдеться про озброєння українських сил територіальної оборони. Канада розглядає для відправки до України стрілецьку зброю та бронежилети. Окрім цього, Канада є найбільшим західним постачальником військових інструкторів з підготовки військових в Україні.

Новини по темі: Зброя армія України