Завантажити ще

Резніков про загрозу російського вторгнення: Іноземні колеги перебільшують ситуацію

Резніков про загрозу російського вторгнення: Іноземні колеги перебільшують ситуацію
Фото: екранне відео \rada.gov.ua

Міністр оборони Олексій Резніков вважає, що загроза російського вторгнення існує, але говорити про реальність такого сценарію "вже завтра" не доводиться. Про це глава Міноборони 25 січня розповів журналістам у кулуарах Верховної Ради.

- Розвіддані збігаються, але оцінки різні. Іноземні колеги надто перебільшують ситуацію, - зазначив Резніков.

За даними Міноборони, зараз масштаби скупчення російських військ біля кордонів України - "на рівні Великодня", тобто квітня-травня 2021 року. Ударних груп РФ не сформувала. Тому Резніков знову попросив не сіяти паніку.

- Підстав вважати, що завтра буде вторгнення, не існує з погляду військових. Це не означає, що вони не захочуть, не розвиватимуться, загроза є, - заявив він.

Глава Міноборони вважає, що ситуацію в Україні багато країн використовують у своїй внутрішній боротьбі, тому багато в чому використовують гострі заяви. Резніков акцентував увагу, що вторгнення РФ відбулося ще в 2014-му році, а щоденна увага західних ЗМІ до дій Росії почалася лише у жовтні 2021 року.

Вранці 25 січня Олексій Резніков та Дмитро Кулеба, глава МЗС, взяли участь у закритій зустрічі з керівництвом Верховної Ради та головами фракцій, де обговорювалася загроза російського вторгнення. 28 січня, у п'ятницю, Резніков виступить перед депутатами у рамках години запитань до уряду.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов після засідання РНБО 24 січня назвав "фізично неможливим" на даний момент вторгнення Росії в Україну. За його словами, на сьогодні немає жодних підстав для повномасштабного російського наступу. Президент України Володимир Зеленський за підсумками засідання Ради національної безпеки та оборони також заявив, що все під контролем і немає причин для паніки.