Завантажити ще

Секретар РНБО Данілов: Деякі країни сприяють паніці, що вигідно Росії

Секретар РНБО Данілов: Деякі країни сприяють паніці, що вигідно Росії
Фото: facebook.com/danilov.oleksiy

Деякі партнери України сприяють паніці, що вигідно Росії. Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив в інтерв'ю ВВС News Україна, опублікованому 24 січня.

Чому спокійна українська влада

- Число російських військ не збільшується у тому вигляді, в якому сьогодні дуже багато малюють. Чи є у них там маневри – так, але вони були у них постійно. Це їхня територія, вони мають право там крутитися ліворуч, праворуч. Чи це неприємно для нас? Так, неприємно, але для нас це не новина. Якщо це на Заході для когось стало новиною, вибачте, – сказав він.

Чому США евакуювали дипломатів

Данілов зазначив, що представники ЄС сьогодні зробили заяви, що не бачать підстав для евакуації своїх дипломатів на відміну від США. Секретар РНБО пояснив різну поведінку партнерів України внутрішньополітичними процесами у кожній країні.

- Ще раз наголошую: відбувається дуже багато різних процесів, кожна країна насамперед вирішує свої власні питання. Чи є сьогодні демократія у світі під загрозою? Так. Тому що сьогодні гроші, на жаль, у багатьох випадках виграють. І коли кажуть "Захід", такого спільного знаменника як "Захід" вже не існує. Є країни, які дотримуються демократії, а є країни, для яких сьогодні гроші є домінантою. Причому, ці країни входять до ЄС, ці країни входять до НАТО. У цьому проблема, – заявив Олексій Данілов.

Гучні заяви можуть обрушити економіку

Він погодився, що заяви окремих країн можуть обрушити українську економіку.

- Адже якщо люди перейдуть у стан паніки, це небезпечна ситуація для країни. Тому далі маніпулювати буде легше, а це завдання РФ. І навіщо це роблять загальним наголосом решти партнерів - у нас тут є певні питання щодо цього. Ми за відкриту публічну, світову дискусію щодо війни на території нашої країни, - сказав Данілов.

Про загрозу Харкову

Говорячи про загрозу вторгнення у Харків, Данілов сказав, що слова президента пересмикнули. Така загроза може існувати стосовно будь-якого міста "доки існує РФ".

- Це буває, коли чіпляються за слово, роздмухують і починають із цього робити певний хайп. Я до цього спокійно ставлюся, я більш ніж впевнений, що харків'яни, львів'яни, одесити, усі наші міста будуть захищені. Вони були, є та будуть українськими.

У разі наступу битимемося і проситимемо про допомогу

- У разі наступу ми битимемося. Чи проситимемо про допомогу? Так, будемо. Чи будуть нам її давати - з огляду скільки зобов'язань взяли на себе всі країни, вони повинні це зробити. У них також є виборці, є люди, які розуміють, що відбувається у світі.

Про санкції після вторгнення, а не перед

Коментуючи заяву держсекретаря США Ентона Блінкена про те, що попереджувальні санкції проти Росії втратять стримуючий ефект, Данілов сказав:

- Дивіться, у нас Криму немає, бо вони відкладали це на потім. Американці це відклали на потім, а тепер маємо окуповану територію. Все треба робити своєчасно.

Олексій Данілов зробив висновок, що загроза РФ для України "існує завжди". Він зазначив, що ще у 2008 році президент Путін на зустрічі із президентом США зробив заяву, що такої країни, як Україна, не існує.

За даними США, Росія зосередила понад 100 тисяч військовослужбовців на кордоні з Україною. У НАТО припускають  початок війни у Європі. У РФ наміри вторгатися в Україну заперечують. Президент України Володимир Зеленський неодноразово публічно виступав за те, щоб проти Росії ввели потужні превентивні санкції. 24 січня США заявили, що співробітники посольства в Україні можуть добровільно евакуюватись.