Завантажити ще

Німеччина дозволила родичам своїх дипломатів залишити Україну, Австралія також розпочинає евакуацію

Німеччина дозволила родичам своїх дипломатів залишити Україну, Австралія також розпочинає евакуацію
Фото: REUTERS

МЗС Німеччини ухвалило рішення дозволити родичам співробітників диппредставництв в Україні залишити країну у разі, якщо вони цього хочуть. Про це повідомив офіційний представник міністерства Крістофер Бургер, передає 24 січня "Інтерфакс-Україна".

- Членам сімей співробітників німецьких закордонних представництв в Україні, а також членам сімей співробітників німецьких організацій в Україні, наприклад, інституту Ґете чи DAAD, вирішено надати можливість добровільного виїзду, - сказав Бургер.

За його словами, якщо родичі дипломата хочуть виїхати з країни, то МЗС Німеччини сплатить за квитки. Скільки людей можуть скористатися цією можливістю, Бургер не повідомив.

Влада Австралії, за даними місцевого видання Sydney Morning Herald, також розпочала евакуацію членів сімей дипломатів з Києва через зріст загрози вторгнення з боку РФ. Країна звертається до решти своїх громадян по можливості покинути територію України, а хто не планує цього робити – замислитися про особисті плани безпеки та зареєструватися у Міністерстві закордонних справ та торгівлі.

З іншого боку, Польща не планує евакуювати із України сім'ї польських дипломатів. Про це агенції PAP заявив заступник глави МЗС Польщі Павло Яблонський.

- Наразі не планується евакуація сімей польських дипломатів з України, - сказав він.

За словами Яблонського, міністерство "уважно стежить за ситуацією" в Україні.

Хвиля повідомлень про евакуацію (або можливу евакуацію) дипломатичних працівників з України почалася з повідомлення про можливість добровільного від'їзду американських дипломатів з України, яке з'явилося на сайті посольства США вранці 24 січня. Сім'ї дипломатів Держдеп наказав евакуювати у обов'язковому порядку.

Великобританія також відкликає частину співробітників посольства в Україні та членів їхніх сімей у відповідь на "зростаючу загрозу" з боку Росії. Австрія та Японія також задумалися про евакуацію та розглядають таку можливість.

У МЗС України назвали передчасною такі запобіжні заходи з боку Держдепу США. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що посольства країн ЄС не вважають за потрібне наслідувати приклад американців, доки тривають переговори з РФ.

Про відсутність намірів вивозити дипломатів з України заявили у Латвії, Чехії, Естонії, Данії, Польщі.