Завантажити ще

МЗС України вважає передчасною евакуацію американських дипломатів, а Європа чекає від Блінкена пояснень

МЗС України вважає передчасною евакуацію американських дипломатів, а Європа чекає від Блінкена пояснень
Фото: REUTERS

МЗС України вважає рішення Держдепартаменту США про вивезення членів сімей співробітників посольства США у Києві передчасним. Про це 24 січня повідомив у коментарі " Інтерфакс-Україна " речник МЗС Олег Ніколенко.

- Поважаючи право іноземних держав на безпеку своїх дипломатичних місій, вважаємо такий крок американської сторони передчасним та проявом надмірної обережності. Рішення Держдепу США не означає, що усі співробітники американського посольства зараз виїдуть із України. Посольство продовжить працювати повноцінно. Члени дипмісії отримали можливість виїхати, якщо вони мають таке бажання. Проте їхній від'їзд зовсім не обов'язковий, - сказав Ніколенко.

Дипломат вважає, що фактично кардинальних змін у ситуації з безпеки останнім часом не відбулося, оскільки загроза нових хвиль російської агресії залишається постійною з 2014 року, а накопичення російських військ біля державного кордону почалося ще у квітні минулого року.

Дипломат закликав спокійно ставитись до рекомендацій громадянам США реєструвати плани своїх подорожей на сайті Держдепу. Він нагадав, що українцям, які виїжджають за кордон, МЗС України також рекомендує реєструватися в аналогічній системі "ДРУГ", і це є "нормальна міжнародна практика" підтримки консульського зв'язку зі своїми громадянами.

Європейські дипломати їхати не збираються

Євросоюз з'ясує у держсекретаря США причину евакуації з України представників американського посольства та їхніх сімей. Представники дипвідомств країн ЄС поки що не планують залишати країну.

Про це повідомив голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Борель. За його словами, не варто драматизувати ситуацію, поки триває переговорний процес.

- Держсекретар Блінкен пояснить нам причини цього оголошення, може, він має більше інформації. Ми не маємо наміру робити щось подібне, оскільки не бачимо для цього особливих причин, - сказав Боррель перед початком засідання глав МЗС у Брюсселі.

Повідомлення про можливість добровільного від'їзду американських дипломатів з України з'явилося на сайті посольства вранці 24 січня.